Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip žinoti, kad atėjo laikas keisti darbą?

Kai darbe nesiseka, turbūt ne vienas yra pagalvojęs, kad galbūt metas viską mesti ir eiti kitur arba kurti savo verslą. Vis dėlto kaip žinoti, ar tai tiesiog nesėkminga savaitė, ar Jums tikrai jau metas bandyti ieškoti naujų pasiūlymų? Sprendimas keisti darbą ganėtinai asmeniškas: jis priklauso ne tik nuo to, kokios darbo sąlygos užtikrinamos, bet ir nuo asmens psichologinės būsenos.

Nors darbo sutarties nutraukimas nėra sudėtingas procesas, tai turėtų būti paskutinė priemonė, kurios imsitės, kai darbas netenkina. Pirmiausia įsitikinkite, ar tikrai norite nebedirbti, ar tiesiog Jums reikia atostogų, nes esate pervargęs. Jei pastebite, kad ėjimas į darbą pradeda neigiamai atsiliepti sveikatai, pavyzdžiui, vargina nemiga, jaučiate nuolatinį stresą, tai rodo, kad galimybė keisti darbą – geriausia išeitis. Jeigu puikiai sutariate su bendradarbiais, vadovu, Jus tenkina galimybės ir sąlygos, gali būti, kad pasitaikė sudėtinga savaitė – Jūs tiesiog esate pervargęs.

Sprendimas keisti darbą priklauso nuo įvairių sąlygų: tai ne vien atlyginimo skaičiavimas, tai ir priskirtos atsakomybės, poreikių išpildymas, galimybės. Labai svarbus ir dar vienas faktas – ar išėję iš darbo galėsite iš karto pereiti į kitą įmonę. Darbo sutarties nutraukimas ganėtinai rizikingas, taigi būtina apmąstyti visus galimus „scenarijus“, mat paskubėję išeiti iš darbo galite nesulaukti tinkamų įsidarbinimo sąlygų ir adekvataus atlyginimo, atitinkančio Jūsų poreikius.

Jei siekiate įsitikinti, kad tikrai norite keisti darbą, o ne pailsėti, galite užduoti sau šiuos klausimus:

  • Ar galima Jūsų nepasitenkinimą darbu sumažinti? Galbūt tam tikros darbo sąlygos, kurios Jūsų netenkina, gali būti pakeistos? Išsakykite darbdaviui konstruktyvią kritiką: kokios sąlygos Jums nepatinka ir kaip jos galėtų būti pakeistos.
  • Jei tam tikros sąlygos negali būti pakeistos, galbūt numatomi tam tikri pokyčiai ateityje. Ar lauktumėte jų?
  • Ar įmonėje siūlomos galimybės augti, galima tikėtis geresnių sąlygų?
  • Ar kiti darbuotojai taip pat skundžiasi, jaučia nepasitenkinimą?
  • Jūsų sprendimas padiktuotas baimės ar logikos? Darbą keisti iš tiesų rizikinga, todėl nepamirškite visko pasverti. Visgi jei dėl darbo atsiranda sveikatos problemų, geriausia būtų išeiti.

Vienas sprendimų, gana dažnai viliojančių norinčiuosius išeiti iš darbo, – nuosavas verslas. Tačiau ir toks sprendimas ne visuomet geriausias: vos 30 proc. pradedančiųjų verslininkų pasiseka išlaikyti nuolatines pajamas. Kad galėtumėte išeiti iš darbo ir pradėti nuosavą verslą, būtina jau turėti tam tikrą įdirbį arba pinigų, kurie leistų užsitikrinti tinkamas pragyvenimo sąlygas. Panaši situacija – ir gavus kitą darbo pasiūlymą: tai taip pat nėra tik atlyginimo skaičiavimas, reikia patikrinti kito darbdavio siūlomas sąlygas, finansinę situaciją. Socialiniuose tinkluose galite patikrinti informaciją apie vadovus, geriau susipažinti su jų įmonės politika.

Jei jau nusprendėte išeiti iš darbo, įsitikinkite, kad turite sukaupę tam tikrą sumą pinigų. Šios lėšos padės patenkinti kasdienius poreikius, kol rasite naują darbo vietą. Prieš priimdami kitą darbo pasiūlymą nepamirškite pasidomėti siūlomomis sąlygomis, galimybe kilti karjeros laiptais.

Naujausi įrašai