Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip užtikrinti savo duomenų apsaugą

Šiais laikais kai įvairiausios internetinės paslaugos tapo tokios įprastos, kaip dantų valymas ryte – vienas aktualiausių klausimų – kaip užtikrinti savo asmens duomenų apsaugą. Suprantama, kad norint sutaupyti laiko, stengiamasi kuo daugiau reikalų sutvarkyti internetu. Šiuo metu internetu galima tiek apsipirkti, tiek gauti greitąjį kreditą arba paskolą, deklaruoti pajamas ir t.t. Vis dėlto baimė, kad duomenys gali būti nesaugūs, kartas nuo karto aplanko daugelį. Todėl šios dienos tinklaraščio įraše kalbėsime būtent apie tai, kaip užtikrinti savo duomenų apsaugą, kad naudojimasis internetinėmis paslaugomis teiktų vien malonumą.

Įsitikinkite, kad Jūsų slaptažodis stiprus

Stiprus slaptažodis – vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, kuriantis bet kokią naują paskyrą. Kuriantis slaptažodį, stenkitės naudoti ne tik įprastas raides, bet įterpkite ir didžiąsias, pavyzdžiui, žodžio vidytyje, skaičių ir t.t. Ekspertų nuomone, slaptažodžio stiprumą padidina net ir sąmoningai padaromos klaidos rašant tam tikrus žodžius ar frazes.

Taip pat itin svarbus pastebėjimas – nenaudoti to paties slaptažodžio visose savo paskyrose. Kuo turėsite daugiau skirtingų slaptažodžių – tuo Jūsų duomenys bus saugesni.

Prisijungimui prie internetinių puslapių naudokite atskirą elektroninį paštą

Retas iš mūsų nėra susikūręs vienas ar kelių paskyrų, skirtinguose internetiniuose puslapiuose. Dažniausiai šių paskyrų susikuriama daug ir vėliau apie jas net pamirštama. Todėl šioms registracijoms vertėtų susikurti atskirą el. pašto adresą ir nenaudoti savo pagrindinio įprastiems reikalams naudojamo el. pašto, kurį vertėtų naudoti tik iš tiesų svarbiems reikalams.

Kritiškai įvertinkite informaciją, kurią skelbiate socialiniuose tinkluose

Socialiniai tinklai – jau tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Juose mes itin noriai dalinamės savo mintimis, gyvenimo akimirkomis bei kita informacija. Vis dėlto, prieš skelbiant informaciją apie save, reikėtų įvertinti ar tai nepadarys Jums žalos. Prisiminkite, kad nuotraukos, kurias skelbiate internete, gali būti panaudojamos kitiems tikslams, nei Jūs galėtumėte net įsivaizduoti.

Taip pat vertėtų pasirinkti žmones, kurie galės matyti Jūsų skelbiamą informaciją, ypač jei socialiniuose tinkluose mėgstate gausiai dalintis informacija. Prisiminkite, kad atostogų nuotraukos, kuriomis gėrėsis draugai, ilgapirščiams gali tapti puikiu ženklu, kad Jūsų namuose nėra ir jie drąsiai gali juos įsisukti. Visa informacija, kurią skelbiate su teigiama intencija, gali būti panaudota prieš Jus.

Išjungiant kompiuterį, atsijunkite nuo visų savo paskyrų

Kad ir kaip skubėtumėte ar vėluotumėte, tačiau prieš išjungdami kompiuterį, būtinai atsijunkite nuo visų paskyrų, prie kurių buvote prisijungę. Atrodytų, kas gi nutiks, jei neatsijungsite, juk kompiuteris visą laiką namie. Vis dėlto tai tas pats, kas palikti savo automobilį neužrakinta ir tikėtis, kad nieko nenutiks, nes jis stovi Jūsų kieme.

Naudokite automatinį ekrano užrakinimą

Visuose savo elektroniniuose įrenginiuose naudokite automatinį ekrano užrakinimą, kuris įsijungtų Jums nesinaudojant įrenginiu tam tikrą laiką. Tai ypač pravartu būnant viešose vietose, tada net ir savo įrenginį palikus be priežiūros (ko tikrai nerekomenduojame daryti), būsite tikri, kad juose esantys duomenys bus saugūs.

Taip pat patariame nesiregistruoti svetainėse, kurios iš pirmo žvilgsnio nekelia pasitikėjimo, o jei registruojatės – nurodykite kuo mažiau tikrų savo duomenų. Vietoje tikrojo vardo, galite įrašyti išgalvotą, o duomenų, kurie nėra būtini – net nerašykite. Tikrai nėra būtina susikurti itin detalaus ir išsamaus profilio kiekvienoje svetainėje, kurioje tik registruojatės. Atsiminkite, kad už savo duomenų apsaugą pirmiausiai esate atsakingi Jūs, tad verčiau iš anksto skirti tam daugiau dėmesio, nei vėliau nudegti nuo ilgapirščių ar tapatybės vagių.

Naujausi įrašai