Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip ugdyti kūrybiškumą

Šiuolaikiniame, nuolat skubančiame ir besikeičiančiame pasaulyje kūrybiškumas - viena iš naudingiausių ir labiausiai vertinamų savybių. Būdami kūrybiški, galime geriau atlikti darbe pavestas užduotis, galime džiaugtis įdomesniu laisvalaikiu bei didžiuotis rasdami paprastesnius problemų sprendimo būdus. Vieniems žmonėms kūrybiškumas yra įgimta savybė, o štai kitiems kūrybiškai mąstyti nėra taip paprasta.

Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše kalbame apie būdus bei priemones, kurios gali padėti ugdyti jūsų kūrybiškumą.

Atraskite savo įkvepiančius ritualus

Kiekvieną dieną skirkite nors šiek tiek laiko sau, tai padaryti galite ryte, vos nubudę, per pietų pertrauką darbe ar prieš miegą. Atraskite ritualus, kurie jums teiktų malonumą ir praplėstų akiratį, pavyzdžiui, skaitykite knygas, klausykitės muzikos, medituokite ir t.t. Tai gali trukti vos 15 minučių, tačiau jos padės nuraminti mintis, suteiks atgaivą protu ir sielai nuo kasdienių, neretai gana monotoniškų darbų.

Pamėginkite kasdien ką nors sukurti

Norėdami ugdyti savo kūrybiškumą – praktikuokitės kasdien. Tai neturi būti daug laiko ir dėmesio reikalaujanti kūryba, nesijaudinkite jei iš pradžių nebus lengva, tiesiog kiekvieną dieną praktikuodamiesi, ilgainiui pamatysite itin teigiamus pokyčius. Galite pamėginti kasdien skirti laiko  rašymui, piešimui, siuvimui,  lipdymui ir t.t.

Atsikvėpkite

Jei vystote naują idėją, atliekate darbą, kuris reikalauja daug kūrybinio mąstymo ir jaučiatės tarsi užstrigę – nebijokite pasiimti pertraukos. Išgerkite kavos, pasivaikščiokite, pasikalbėkite su kolegomis – tiesiog trumpam atitraukite savo mintis. Jei save versite kūrybiškai mąstyti čia ir dabar – greičiausiai nepavyks. Verčiau atsitraukite nuo darbo trumpam, atsikvėpkite ir patys nepastebėsite kaip jau netrukus grįšite su nauju įkvėpimu.

Pažinkite savo kūrybiškumo stimulus

Net ir įgimtu kūrybiškumu pasižymintys žmonės retai būna kūrybiški 24 valandas per parą, todėl neteiskite savęs, jei ne visada galite generuoti naujas idėjas. Vieni žmonės labiausiai kūrybiški būna ryte, vos nubudę, kiti priešingai – ryte kone sustingę jaučiasi, o štai naktį gimsta geriausios idėjos. Išnaudokite savo geriausią laiką ir nespauskite savęs tada, kai žinote, kad mąstyti seksis prastai.

Apsupkite save kūrybiškais žmonėmis

Geriausias būdas ugdyti savo kūrybišką mąstymą – tai leisti laiką tarp taip jau mąstančių žmonių: jie padės jums savo mintis nukreipti reikiama linkme, galbūt suteiks naujų idėjų ar į tuos pačius reiškinius pažiūrėti iš kitos pusės.

Rizikuokite

Bijodami rizikos, jūs galite vėjais paleisti puikias idėjas. Taip pat baimė kliudys jums imtis naujų darbų, įgyvendinti naujus tikslus. Todėl vienas iš svarbiausių dalykų, ko jums reikia, norint mąstyti kūrybiškai – išdrįsti rizikuoti.

Pamirškite talentą

Nedangstykite savo neveiklumo talento stoka. Kiekvienas gali pasiekti tų pačių dalykų, tiesiog vieniems žmonėms yra lengviau, o štai kiti turi įdėti daugiau darbo bei laiko. Jei manote, kad neturite talento kurioje nors srityje, tiesiog įdėkite tam daugiau pastangų nei įprastai. Rezultatai jus pačius nustebins.

Keliaukite

Kelionės gali paskatinti jus mąstyti kūrybiškai, naujos patirtys, autentiškos kultūros, daugybė skirtingų žmonių – visa tai praplės  jūsų akiratį bei ugdys kūrybišką mąstymą. Todėl jei turite galimybę keliauti – pasinaudokite ja, tačiau jokiu būdu neleiskite visos kelionės patogiai viešbutyje, prie baseino. Stenkitės kuo daugiau pamatyti, paragauti, susipažinti, sugerkite visą patirtį į save.

Svarbiausias patarimas, kad jei jaučiate, kad Jums trūksta kokių nors įgūdžių – nenuleiskite rankų ir lavinkite juos. Įdėdami daug darbo, pastangų ir pasitelkdami kantrybe, galite išsiugdyti visas savybes, kurių jums galbūt trūksta.

Naujausi įrašai