Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip taupyti pinigus, skirtinguose karjeros etapuose

Gaunant mažesnes pajamas – taupymo svarba tampa savaime suprantama. Juk reikia ne tik pragyventi, bet ir aprūpinti šeimą, o kartais taip norisi sau dar ir kažką leisti daugiau. Todėl finansinio biudžeto sudarymas tampa savaime suprantamu dalyku, jo  sekimas – kasdienybe. Tačiau svarbu paminėti, kad išmokti taupyti ir tai daryti nuosekliai itin svarbu visą gyvenimą, neatsižvelgiant į esamą finansinę padėtį. Taip galėsite susikurti stabilų finansinį pagrindą ir būti pasiruošę visoms galimoms finansinėms negandoms.

O šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kurie bus naudingi, esant skirtinguose karjeros etapuose.

Pirmasis darbas

Vos baigus mokslus ir įsidarbinus pirmojoje darbovietėje, jūsų lauks daugybė iššūkių. Ne išimtis ir finansai. Retam pavyksta vos įsidarbinus, iš karto gauti solidų atlyginimą, todėl dažniausiai vis dėlto tenka gyventi taupiau ir pirmuosius uždirbtus pinigus leisti kur kas atsakingiau.

Pradėjus dirbti pirmajame darbe - tai puikus laikas pradėti formuoti savo finansinių įpročių pagrindus: išmokti planuoti išlaidas, sudarinėti bent elementarų biudžeto planą ir t.t. Tai yra žingsniai, padėsiantys būsimo finansinio stabilumo pamatus.

Net jei gaunant pirmąsias algas, didelės sumos atidėti taupymui ir nepavyks – nenuleiskite rankų. Svarbiausia yra nuoseklumas. Nesvarbu kokio dydžio sumą jums pavyks atsidėti – svarbu, kad tai būtų daroma nuolat. Tik tokiu būdu taupymas jums taps savaime suprantamu įpročiu.

Karjerai įsibėgėjus, padidėjus algai ar gavus paaukštinimą – koreguokite ir taupymo įpročius. Jei kas mėnesį imate gauti didesnį atlyginimą, taupymui skirkite vis didesnį procentą nuo pajamų.

Taip pat visada būkite pasiruošę rizikai netekti darbo. Idealiausia jei jūsų taupomojoje sąskaitoje nuolat būtų atidėta tokia pinigų suma iš kurios galėtume išgyventi bent 6 mėnesius, jei netektumėte visų savo dabartinių pajamų šaltinių.

Karjerai įsibėgėjus

Karjerai įsibėgėjus paprastas taupymas ar primityvus finansinis planas gali nebetenkinti ir nebeteikti itin daug naudos. Todėl ateina puikus laikas susirasti finansų konsultantą, kuris suteiks naudingos informacijos ir pamokų, kaip valdyti savo finansus.

Taip pat karjerai jau įsibėgėjus, greičiausiai yra sukuriama šeima, turima vaikų, tad pats laikas pradėti galvoti ir apie jų ateitį. Gaunant solidesnes pajamas – itin naudinga kiekvieną mėnesį atsidėti tam tikrą sumą būsimoms atžalų studijoms. Net jei atidedama bus pakankamai nedaug – per ilgus metus galite sukaupti gana solidžią sumą. Svarbiausia kuo ankščiau pradėti.

Karjeros aukštumose

Pasiekus karjeros aukštumas, jaučiamas finansinis stabilumas, dažniausiai turima atsidėjus ir pakankamą pinigų sumą nenumatytiems atvejams. Tačiau net ir esant šioje padėtyje, nereikėtų per daug atsipalaiduoti ir verta pagalvoti apie investavimo galimybes - kaip investuoti ir tokiu būdu priversti jau turimus pinigus dirbti ir uždirbti dar daugiau pinigų.

Pensija

Ir paskutinis karjeros etapas – tai jos pabaiga arba išėjimas į pensiją. Jei visais karjeros etapais su pinigais elgėtės sąmoningai, išmokote planuoti ir dėliotis savo finansus – jūsų turėtų laukti finansiškai daugiau ar mažiau stabilus gyvenimo etapas.

Svarbiausia prisiminti, kad pinigai ir finansų valdymas – tai neatsiejama kiekvieno gyvenimo etapo dalis. Ir kuo ankščiau bei sąmoningiau su jais elgsitės, tuo labiau finansiškai stabilūs jausitės. Nežiūrėkite į finansų planavimą kaip į nemalonią prievolę, verčiau domėkitės, gilinkite žinias ir pasitelkite sumanumą. Taip ne tik pasieksite finansinės sėkmės, bet kartu ir neprarasite susidomėjimo.

Naujausi įrašai