Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sutaupyti pinigų didesniam pirkiniui įsigyti

Net jei tenka gyventi taupymo režimu, pasitaiko situacijų, kai reikia pinigų didesniam, daugiau kainuojančiam pirkiniui įsigyti, kuris nemažai patuštintų šeimos santaupas. Brangesni pirkiniai gali būti tikrai reikalingi arba tiesiog labai, labai norimi. Jei taupote pinigus, tai dar nereiškia, kad reikia atsisakyti visko, tiesiog planuojant asmeninį ar šeimos biudžetą, įtraukite norimą pirkinį ir galėsite jam sutaupyti. Būtent apie tai ir kalbame šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Atsidėkite dali lėšų kiekvieną mėnesį norimam pirkiniui

Kiekvieną mėnesį planuojant savo biudžetą, įprastai tam tikra dalis lėšų yra skiriama kasdienėms išlaidoms, maistui, buičiai ir t.t., todėl planuojant įsigyti daugiau pinigų kainuojantį pirkinį, jam reikėtų skirti atskirą dalį lėšų kiekvieną mėnesį. Paskaičiuokite, kokią sumą jūs galite skirti, neapsunkinant savo finansinės padėties.

Ieškokite papildomų pajamų šaltinių

Jei norimas pirkinys kainuoja iš tiesų daug (pavyzdžiui, jūs norite įsigyti automobilį) ir įprastas taupymo procesas užtruktų ilgai – ieškokite kaip padidinti pajamas: galbūt darbe galite padirbėti viršvalandžius, už kuriuos papildomai užsidirbtumėte. Gal namuose turite nenešiojamų rūbų, buitinės technikos ar kitų daiktų, kuriuos pardavus, gautus pinigus galėtumėte skirti būtent norimam pirkiniui įsigyti.

Turėkite konkretų tikslą

Pavyzdžiui, jūs norite įsigyti skambino mašiną ir pradedate jai taupyti. Tačiau taupyti gana sunku, jei nežinote kokios tiksliai sumos jums reikia. Pasidomėkite, kokius pasiūlymus teikia skirtingos parduotuvės, paieškokite pigesnio varianto (kartais tos pačios firmos ir net modelio ta pati prekė gali kainuoti skirtingai, skirtingose prekybos vietose). Kai sukonkretinsite savo tikslą, žinosite kokios pinigų sumos jums reikia – bus lengviau planuoti biudžetą, galėsite paskaičiuoti, kiek laiko jus reikės taupyti. Taip pat jusite didesnę motyvaciją ieškoti papildomų galimybių kaip padidinti pajamas, kai žinosite kokiai sumai taupote, nei vien turėdami mintyje, kad taupote skalbimo mašinai.

Sekite savo pažangą

Kiekvieną mėnesį sekite, kiek pinigų sutaupėte, kiek dar liko, ar pavyko laikytis susidaryto plano, o gal jį net ir viršijote? Nuolatinis progreso stebėjimas jus tik labiau priartins prie tikslo bei didins užsidegimą, juk kuo arčiau tikslo būsite – tuo noras tik didės.

Sumažinkite įprastas išlaidas

Net jei gyvenate ne taupymo režimu, didesnio daikto pirkimas gali priversti gyventi kurį laiką taupiau. Sumažinę savo kasdienes išlaidas, sutaupytą sumą galite skirti taupymui. Pavyzdžiui, jei jūs kiekvieną dieną pietaujate kavinėje, užsibrėžkite, kad iki pat to laiko, kai sutaupysite užsibrėžtą sumą, maistą gaminsitės namuose ir į darbą nešitės dėžutėse, o pinigų sumą, kurią įprastai išleisdavote kavinėse, skirkite taupymui. Tokiu būdu galite sumažinti išlaidas daugelyje kitų kasdienių sričių.

Skirkite norus nuo poreikių

Dažnai žmonės perka įvairius daiktus ne todėl, kad jiems jų reikėtų, bet tik todėl, kad norisi kažko naujo arba tiesiog nuobodžiaujant. Kol taupysite pinigus brangesniam pinigui įsigyti, gerai apsvarstykite kiekvieną savo pirkinį, atsakykite į klausimą, ar jums iš ties tas pirkinys reikalingas?  Ar neturite nieko, kuo galėtumėte jį pakeisti? Jei daiktas tikrai reikalingas – pirkite, o jei ne – verčiau atidėkite tai vėlesniam laikui.

Tiek gyvenant taupymo režimu, tiek ir netaupant – didesni, brangiau kainuojantys pirkiniai yra apsvarstomi, įvertinami ar tikrai reikalingi ir reikalauja tam tikro pasiruošimo. Jei jūsų biudžetas yra gana ribotas – neatsisakykite savo norų, tiesiog suplanuokite, įdėkite daugiau išradingumo taupant ir jau netrukus galėsite džiaugtis naujų pirkiniu.

Naujausi įrašai