Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip skyrybos ir turto dalybos veikia Jūsų kreditingumą

Gyvenime pasitaiko atvejų, kai tam tikros aplinkybės vienu metu paveikia ir finansinę, ir psichologinę situaciją. Viena tokių daug ką keičiančių situacijų – ir santuokos nutraukimas. Po to vykstančios turto dalybos gana lengvai gali paveikti Jūsų kreditingumą ir galimybę gauti paskolą geresnėmis sąlygomis. Taigi svarbu žinoti, kaip keičiasi kreditingumas (gebėjimas grąžinti skolą) po skyrybų ir kaip jį galima pagerinti.

Skyrybos, turto dalybos – tai du itin glaudžiai susiję procesai: stipriai paveikiama bet kokio asmens finansinė situacija ir kartu kreditingumas. Turėtos finansinės atsakomybės (sąskaitos, paskolos palūkanos, būtinų prekių įsigijimas) anksčiau buvo šeimyniškai pasidalytos dviem asmenims. Po skyrybų visa tai tampa atskiru kiekvieno žmogaus įsipareigojimu. Taigi prasidėjus skyrybų procesui „užfiksuokite“ savo asmenines pajamas, turtą ir įsipareigojimus. Šios ir dar trys toliau nurodytos aplinkybės bei jų paskirstymas lemia, kaip praeis skyrybos, turto dalybos:

  • Gyvenamoji vieta. Jei pora gyveno kartu, santuokos nutraukimas ir šio proceso veikiama finansinė situacija priklauso nuo to, kaip sutuoktiniai susitars pasidalyti turtą. Jei patiems to padaryti neišeina, visuomet yra galimybė pasamdyti mediatorių, kuris padės viską teisingai padalyti. Su sutuoktiniu turite susitarti, ar gyvenamąjį būstą parduosite, ir jei taip, kaip dalysite gautas pajamas.
  • Bendros skolos. Sudarykite bendrų finansinių įsipareigojimų sąrašą ir sutarkite, kaip jie bus valdomi. Gali būti, kad gyvenant kartu vienas iš šeimos narių buvo atsakingas už visas sąskaitas, tačiau tai veikiausiai pasikeis po skyrybų atskyrus pajamas.
  • Bendra banko kaupiamoji sąskaita. Ją taip pat reikės atskirti, sumą padalyti į asmenines sąskaitas arba paskirstyti į vaikų fondus (jei jų turite).

Jeigu neįmanoma paskirstyti pajamų ir išspręsti šių klausimų, galima pasinaudoti profesionalaus tarpininko paslaugomis. Jis padės sutarti, kuris asmuo turėtų būti atsakingas už tam tikrus įsipareigojimus, ir lengviau pasidalyti pajamas. Kad šis procesas būtų lengvesnis, dar gyvenant santuokoje svarbu stebėti savo įsipareigojimus, turėti svarbių finansinių dokumentų kopijas, žinoti, koks turtas Jums priklauso (asmeninis ar bendras), kokia pensija laukia. Nuo to, kaip skyrybų metu susitarsite, gali priklausyti Jūsų ateities kreditingumas, t. y. galimybės gauti ir išmokėti paskolą. Visgi jei Jūsų kredito istorija geresnė nei Jūsų sutuoktinio, skyrybos kreditingumą gali paveikti ir teigiamai. Tai reiškia, kad išsiskyrę galėsite gauti geresnes, t. y. mažesnes, palūkanas.

Išsprendus visus finansinius klausimus skyrybų metu, svarbu mokėti vėl atsistoti ant kojų nededant per didelių pastangų. Išsiskyrę pirmiausia pasirenkite išmokėti skolas – tai leis sutvarkyti Jūsų kredito istoriją. Be to, pasistenkite padidinti pajamas – savo situaciją galite aptarti su darbdaviu. Dar viena išeitis – pradėti investuoti. Tai leis pinigams augti patiems. Nepamirškite, kad šiuo momentu Jums svarbiausia – išmokėti skolas ir pagerinti finansinę situaciją.

Santuokos nutraukimas – emociškai, psichologiškai sudėtinga situacija, į kurią niekas nenorėtų patekti. Norėdami pasiruošti blogiausiam, turite sekti savo pajamas, įsipareigojimus, o nežinodami ką daryti – drąsiai kreiptis į profesionalius mediatorius. Šie žingsniai – būtini, jei norite, kad vėliau Jūsų kreditingumas nenukentėtų.

Naujausi įrašai