Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip pasiruošti kelionei

Nors dauguma aktyviausiai keliauja šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, vis dėlto geri pasiūlymai ir konkurencingos kelialapių arba lėktuvo bilietų kainos itin vilioja keliauti ir žiemą. Jei kelionės jums jau kone įaugusios į kraują, greičiausiai joms pasiruošti trunkate itin trumpai: žinote kokius dokumentus reikia su savimi turėti, kada vykti į oro uostą ir kaip greitai bei efektyviai susikrauti lagaminą, kad turėtumėte viską, ko reikia, bet neapsunkintumėte nereikalingais daiktais.  O štai jei ruošiatės keliauti pirmą kartą, ruošimasis gali sukelti nemažai nerimo. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbėsime apie tai, kaip pasiruošti kelionei, ką su savimi turėti ir ką būtinai reikia žinoti. Tada liks tik mėgautis naujais įspūdžiais ir nuotykiais, o visam kitam būsite pasiruošę.

Pirmiausias ir didžiausias galvos skausmas – tai lagaminų pakavimas. Rodos, ir vieno dalyko reikia, ir kito, štai ir pačios rankos tiesiasi prie ketvirtos suknelės, tačiau nesinori, kad lagaminas būtų per daug sunkus. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų – tai per sunkus lagaminas, kai pasiimama per daug daiktų, ypač rūbų, kurių net neprireikia. Keliaujant teikite pirmenybę patogumui. Jei pasiimsite itin madingus, tačiau nepatogius rūbus, ilgam vaikščiojimui nepritaikytą avalyne – kelionė gali tapti tikra kančia. Prieš išvykstant, greičiausiai žinote savo maršrutą ir ką veiksite (nebent kelionė yra jums staigmena ir net nenumanote kur vykstate), greičiausiai negulėsite vien prie viešbučio baseino, o norėsite  pamatyti įvairius kultūrinius objektus, pažinti kitokią kultūrą. Todėl užtikrinkite, kad didžiąją lagamino dalį užima tik patogūs rūbai, o štai vakarui skirtą galite įsimesti vos vieną rūbą ar derinį (jei nuspręsite pavakarieniauti prašmatniame restorane).

Jei itin nerimaujate, kad galite ką nors pamiršti kelionėje, dar prieš pradedant pakuotis, susidarykite sąrašą daiktų, kurių jums gali prireikti. Taip pat kai kraunate lagaminą, stenkitės kuo labiau taupyti erdvę, sunkesnius, didesnius daiktus dėkite į lagamino dugną, o smulkesnius stenkitės įdėti į tarpus tarp jų. Pavyzdžiui, galite susukti kojines ir sudėti jas tiesiog į batus. Taip pat išsiaiškinkite, ką laikysite rankiniame bagaže, nes jam yra taikomi tam tikri apribojimai, tokie kaip kad, negalima rankiniame bagaže vežtis aštrių daiktų (peilių, manikiūro žirklių  ir pan.), didelės talpos skysčių (šampūnų, kvepalų), viskas turi būti perpilta į nedideles, daugiausiai 100ml talpos taras. Paskutinis patarimas lagaminui – pritvirtinkite prie jų savo kontaktinius duomenis, neretai oro uoste yra daug panašių ar net vienodų lagaminų, todėl, kad išvengtumėte nesklandumų ir iš karto atskirtumėte savo daiktus – pritvirtinkite kortelę su savo vardu bei kontaktais.

Kad kelionės laikas būtų kuo efektyviau išnaudojamas ir pamatytumėte kuo daugiau – susiplanuokite, ką norėsite nuveikti. Pasidomėkite kokios ekskursijos yra organizuojamos pagal jūsų išsirinktą kelialapį, jei visą kelionę planuojate savarankiškai, susidarykite sąrašą objektų, muziejų, restoranų kuriuose norėtumėte apsilankyti. Čia jums gali pagelbėti įvairūs kelionių tinklaraščiai, kurie gali pasufleruoti puikių maršrutų, kuriuos ne visi turistai žino. Taip pat jei kas nors iš draugų jau lankėsi jūsų pasirinktoje šalyje, drąsiai paprašykite jų patarimų ar rekomendacijų.

Itin atsakingai saugokite visus savo dokumentus (pasą, bilietus, viešbučio rezervacijos patvirtinimą ir t.t.). Geriausiai turėkite jiems atskirą dėklą ir laikykite rankiniame bagaže, kad prireikus, nesunkiai rastumėte juos. Taip pat jei vykstate į šalį, kurioje yra kita valiuta, nepamirškite iš anksto išsikeisti pinigus.

Ir svarbiausia, viską planuoti, domėtis, rinkti informaciją pradėkite paskutinę naktį prieš išvykstant, o likus bent savaitei iki jos. Taip neskubėdami, be jokio streso galėsite pasiruošti atostogoms, o tada liks tik mėgautis jomis.

Naujausi įrašai