Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui

Artėjantis darbo pokalbis gali sukelti nemažai nerimo ir nemalonių pojūčių. Juk norima potencialiam darbdaviui padaryti kuo geriausią įspūdį bei gauti savo svajonių pareigas. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kaip elgtis, kad darbo pokalbiui pasiruoštumėte kuo lengviau ir sklandžiau.

Pirmas įspūdis – itin svarbus

Pirmas įspūdis svarbus ir mes kalbame ne tik apie darbo pokalbį, bet ir apie patį darbo aprašymą bei pirmąjį kontaktą su potencialiu darbdaviu telefonu. Prieš siųsdami savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką, įsitikinkite, kad jis yra tvarkingas, be gramatinių klaidų, bei geriausiai atspindi Jūsų sugebėjimus.

Jei Jūsų darbo aprašymas darbdavį sudomins – jis paskambins Jums ir pakvies į darbo pakalbį. Labai svarbu, kokį įspūdį padarysite ir  atsiliepdami telefonu: stenkitės, kad Jūsų kvietimo signalas nebūtų vaikiškas ar nešvankus, atsiliepkite ramiu, maloniu balsu, venkite šiurkštaus tono. Jei esate triukšmingoje aplinkote (tarp rėkiančių vaikų, vakarėlyje su draugais ir t.t.), verčiau neatsiliepkite, o paėjus į ramesnę vietą, perskambinkite.

Į pokalbį atvykite laiku

Greičiausia nereikia net ir minėti, kokį blogą įspūdi sudaro asmuo, kuris vėluoja į darbo pokalbį. Juk jei asmuo pirmą dieną neatvyksta laiku, didelė tikimybė, kad vėluos ir gavęs pareigas. Jei darbo pokalbis vyks Jums nepažįstamame mieste ar jo dalyje, geriau iš anksto išsiaiškinkite, kaip tiksliai ten nuvykti ir tai darykite ne paskutinėmis minutėmis.

Apgalvokite aprangą

Kad apranga turi būti tvarkinga, neiššaukianti ir ne per daug seksuali žino visi, tačiau nepersistenkite ir su oficialumu. Žinoma, jei kandidatuojate į banko darbuotojos pareigas - dalykinė apranga privaloma, tačiau jei kandidatuojame į kūrybos reikalaujančias pareigas ar siekiate įsidarbinti mados srityje – rinkitės įdomesnę aprangą, kuri labiau tiks Jūsų pasirinktai sričiai ir atspindėtų Jūsų asmenybę.

Paruoškite namų darbus

Ieškant darbo dažnai išsiunčiama daug darbo aprašymų į skirtingas įmones, o neretai ir į visiškai skirtingas darbo pozicijas. Tačiau prieš vykdami į darbo pokalbį, būtinai pasidomėkite į kokią įmonę vykstate ir nors šiek tiek apie ją žinokite. Neretai darbdaviai mėgsta pasiteirauti, ką kandidatai yra apie juos girdėję ir jei Jūs tiesiog imsite kažką nerišliai mikčioti, kad nežinote nieko  – pasirodysite itin prastai. Žinoma, tikrai Jums nereikia žinoto detalios informacijos (kiek darbuotojų dirba, kokia metinė apyvarta ir t.t.), tačiau bent šiek tiek apie įmone sužinokite, taip parodysite savo suinteresuotumą būtent į tos įmonės siūlomą  darbo poziciją.

Atkreipkite dėmesį į savo kūno kalbą

Jūsų sakomi žodžiai turi būti užtikrinti, tačiau kūno kalba šį užtikrintumą turi patvirtinti: venkite dažno savo veido lietimo, žaidimo su papuošalais ar sagomis, muistymosi, rangymosi ir visų kitų judesių, kurie parodys Jūsų jaudulį. Jaudintis normalu – vis dėlto stenkitės, kad jis nepakištų Jums kojos. Tačiau nepersistenkite ir su pastangomis parodyti ir per didelio savo pasitikėjimą savimi, Jūsų elgesys neturi būti arogantiškas.

Atsargiai girkite ir peikite

Greičiausiai darbdavys Jūsų paklaus kodėl išėjote iš paskutinės darbovietės – šiukštu nekalbėkite neigiamai nei apie tai. Net jei išėjote dėl iš ties rimtų nesutarimų, kurie buvo ne dėl Jūsų kaltės, geriau apsiribokite neutraliu komentaru. Buvusios darbovietės peikimas gali sudaryti klaidingą įspūdį, kad esate į konfliktus linkęs asmuo.

Taip pat patariame atsargiai rinktis ir pagyras, ypač kalbant apie save. Gana dažnas klausimas, įvardinti savo geriausias bei blogiausias  savybes – nepersistenkite save girdami ir venkite atsakymo, kad blogų savybių neturite. Verčiau pateikite blogą savybę, kuria nesunkiai galima paversti teigiama, pavyzdžiui, esate užsispyrę ar pan.

Tinkamas pasiruošimas darbo pokalbiu padės sumažinti jaudulį bei padidinti galimybes gauti norimas pareigas. Todėl vietoje nereikalingo nerimo, skirkite laiko pasiruošimui ir į susitikimą su potencialiu darbdaviu vykite drąsiai ir pasitikėdami savo jėgomis.

Naujausi įrašai