Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip atsispirti pagundai skolintis, kai to nereikia?

Esant galimybei bet kada ir nesunkiai pasiskolinti tam tikrą pinigų sumą, gali kilti pagunda tai padaryti net ir neesant svarbiam reikalui. Pavyzdžiui, savaitgalio pramogoms ar apsipirkinėjimui prekybos centruose. Tačiau svarbu prisiminti, kad trumpalaikės pramogos malonumą suteikia tik trumpam, o štai prisiimtas finansinis įsipareigojimas gali likti su jumis ilgam. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie tai, kaip įvertinti ar kreditas tikrai yra reikalingas ir atsispirti pagundai skolintis, kai tam būtinybės nėra.

Išmokite atskirti malonumus nuo poreikių

Prireikus greitos finansinės paspirties ar atsiradus nenumatytoms išlaidoms – greitasis kreditas ar vartojimo paskola iš ties puiki išeitis, leidžianti visas laikinas finansines problemas išspręsti čia ir dabar. Tačiau labai svarbu įvertinti, ar ta pinigų suma jums iš tiesų reikalinga. Pavyzdžiui, jei  jums iš tiesų tam tikras daiktas reikalingas (reikia naujų detalių automobiliui, su kuriuo kasdien važiuojate į darbą) – tai yra poreikis, o štai jei tiesiog užsinorėjote naujos poros batų – tai tik malonumas, kurio įgyvendinimas suteiks itin trumpalaikį poveikį. Gerai pagalvokite kiek laiko jums reikės įsipareigojimui padengti ir kiek laiko naudositės įsigytu daiktu.

Įvertinkite, kad išsipareigojimas kainuoja pinigus

Jei nusprendėte įsigyti tam tikrą daiktą, kuris kainuoja, pavyzdžiui, 300EUR ir tam pasiimsite paskolą arba greitąjį kreditą – tada norimas daiktas jums kainuos jau kur kas daugiau, nes už pasiskolintą sumą jūs mokėsite dar ir palūkanas. Tai reiškia, kad už daiktus gerokai permokėsite. Todėl prieš skolindamiesi, gerai įvertinkite ar verta mokėti daugiau. Dažniausiai jums kur kas finansiškai naudingiau bus tiesiog pataupyti ir tik tada įsigyti pirkinį, apie kurį svajojate

Įvertinkite finansinio įsipareigojimo įtaką tolesniam gyvenimui

Prieš skolindamiesi nebūtinoms išlaidoms, įvertinkite faktą, kad prisiimtas finansinis įsipareigojimas turės įtakos ne tik dabarčiai, bet ir jūsų ateičiai. Informacija apie tokio pobūdžio įsipareigojimus yra saugoma iki 10 metų nuo įsipareigojimų įvykdymo dienos. Todėl praėjus keleriems metams ir norint gauti iš tiesų reikiamą paskolą – galite susidurti su sunkumais. Ypač jei jūsų įsipareigojimai buvo vėluojami mokėti.

Įvertinkite ar tikrai turėsite iš ko mokėti įmokas

Vienas iš svarbiausių ir kertinių atsakingo skolinimosi aspektų – tai gebėjimas įvertinti savo pačių mokumą. Dar prieš pildant paraišką, svarbu būti visiškai tikriems, kad būsite pajėgūs vykdyti įsipareigojimus ir turėsite iš ko tai padaryti. Jei kyla nors menkiausia abejonė, kad tai padaryti bus sunku arba, kad sumokėję įmokas, vargiai liks iš ko gyventi – minties skolintis verčiau atsisakykite.

Ieškokite alternatyvų

Dažniausiai leisdami pinigus, pirkdami mums nereikalingus daiktus, žmonės tiesiog nori pasijusti geriau, pakelti sau nuotaiką ar nuvyti nuobodulį. Todėl vietoje pinigų leidimo, ieškokite kitų priemonių, norimam tikslui pasiekti, kurios nereikalautų nieko nekainuotų. Jei nuobodu – eikite pasportuoti, paskaitykite knygą, liūdna – susitikite su draugais. Yra daugybė įvairių variantų, kurie padės pasijusti geriau ir kurie neturės neigiamos įtakos jūsų finansinei situacijai.

Suprantama, kad kartais norisi save palepinti ir nebūtinu pirkiniu arba kyla noras neatsilikti nuo kaimynų, kurių finansinė padėtis yra ženkliai geresnė. Tačiau itin gerai įvertinkite ar visa tai verta įsipareigojimų, už kuriuos reikės mokėti ilgą laiką.

Naujausi įrašai