Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išsirinkti finansų patarėją

Nei vienas žmogus negali būti ekspertas kiekvienoje srityje. Pavyzdžiui, Jei esate kone  genialus muzikantas, normalu, kad finansų srityje Jūsų gabumai bus kur kas menkesni. Nereikia stengtis išmanyti tobulai kiekvieną sritį ir vietoje savęs menkinimo ar nereikalingo laiko švaistymo – kreipkitės į profesionalus.

Susitikite su daugiau kaip vienu patarėju

Į finansinį patarėją kreiptis gali tiek asmuo, norintis geriau planuoti savo asmeninius finansus, tiek būsimasis verslininkas, kuris prieš imdamasis veiklos, nori viską apskaičiuoti, tiek ir ne vienus metus verslo pasaulyje dirbantis asmuo, kuris jaučia, kad jam reikia pagalbos būtent šioje srityje.

Ir vis dėlto, net ir kreipiantis į savo srities profesionalus, nėra taip paprasta išsirinkti, kurio paslaugomis vertėtų naudotis. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kurie gali padėti išsirinkti finansų ekspertą:

Įsitikinkite, kad jis patikimas

Pirmojo susitikimo metu turite jausti, kad potencialus finansų patarėjas yra patikimas, į visus Jūsų užduodamus klausimus gali atsakyti be užuolankų. Jei į pačius paprasčiausius klausimus, tokius, pagal ką paskaičiuojamas jo atlygis bei ar yra kilę konfliktų su klientais, jis atsakyti negali arba atsako užuominomis, pasitikėjimo jis nėra vertas.

Įsitikinkite, kad jis patikimas

Žinoma, jei prašysite išvardinti savo klientus, jis turi teisę neatsakyti į šį klausimą tiesiog dėl paprasčiausios duomenų apsaugos, jei patys klientai to pageidauja. Tačiau atsisakydamas atsakyti į kurį nors Jūsų klausimą, jis privalo motyvuoti kodėl.

Įsitikinkite kvalifikacija

Savamoksliu finansų patarėjų sau tapti galite patys, o štai jei ieškote rimtesnės pagalbos, savaime suprantama, kad Jums reikalingas žmogus su tinkamu išsilavinimu bei patirtimi savo srityje. Nebijokite paklausti kokį išsilavinimą yra įgijęs Jūsų pasirinktas patarėjas, kiek metų jis dirba šioje srityje bei kokie yra jo pasiekimai.

Susitikite su daugiau kaip vienu patarėju

Būkite išrankūs ir susitarkite dėl susitikimo su ne vienu finansiniu patarėju, taip galėsite juos palyginti ir įvertinti kuris Jums labiausiai patinka, su kuriuo dirbti bus maloniausiai, lengviausiai bei patogiausiai.

Žinokite įkainius

Žinokite įkainius

Jei internetiniame puslapyje nėra skelbiamos bent apytiksliais paskaičiuotos kainos už suteikiamas paslaugas, jau pirmojo pokalbio metu sužinokite jas. Savaime suprantama, kad jos gali kisti, priklausimai nuo situacijos, nuo galimo didesnio, nei numatyta darbo krūvio ir kitų situacijų. Tačiau kainas aptarti svarbu, kad žinotumėte kokio dydžio sąskaitų Jums reikės tikėtis.

Žinokite, ko Jums reikia

Skirtingi finansų patarėjai gali specializuotis skirtingose srityse, todėl ieškodami sau tinkamiausio, iš karto žinokite, ko tikitės. Jei Jums reikia tiesiog patarimų, kaip tvarkyti savo asmeninius finansus, Jums gali tikti vienas specialistas, o štai jei siekiate sumažinti savo įmonės išlaidas ir padidinti pajamas – Jums bus reikalingas jau visai kitas asmuo. Todėl iš anksto žinokite, ko ieškote, taip sutaupysite nemažai laiko.

Išsiaiškinkite, kaip jis dirba

Vieni finansiniai patarėjai mėgsta dažnus susitikimus ir dažną kiekvienos smulkmenos suderinimą su klientais, o štai kiti susitinka tik kas kelis mėnesius aptarti esminius reikalus, o visą kitą darbą atlieka jo suburta komanda. Iš anksto susižinokite, kaip su savo klientais dirba ir kaip dažnai kontaktuoja pats patarėjas, kad vėliau nekiltų nesusipratimo ir išvengtumėte nusivylimo, kai vietose savo pasirinkto asmens, vaikščiosite į susitikimus su jo atstovais.

Išsiaiškinkite, kaip jis dirba

Šie patarimai padės Jums išsirinkti geriausia ir labiausiai Jūsų lūkesčius atitinkantį finansinį patarėją, kuris suteiks reikiamas žinias ir pagalbą tiek planuojant asmeninį, tiek ir įmonės biudžetą.

Naujausi įrašai