Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išleisti mažiau lėšų kraustymosi metu

Persikraustymas gyventi į naują vietą gali kelti dvejopus jausmus: tai kelia malonų jaudulį ir entuziazmą, bet kartu kelia ir nerimą, juk kraustymasis sukelia daug chaoso ir gali iš tiesų nemažai kainuoti, tiek pinigų, tiek ir nervų. Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinsimės patarimais, kaip kraustymąsi paversti kuo malonesne patirtimi.

Planuokite iš anksto

Planavimas – tikras chaoso priešas. Todėl ir kraustymąsi pradėkite planuoti iš anksto: peržiūrėkite sukauptą turtą ir atsirinkite, kokius daiktus persivešite į naujus namus, kuriuos paliksite, išmesite, o gal ir parduosite. Stenkitės gerai peržiūrėti visą, ką turite ir daiktų, kurių jums nereikia, nesivežkite į naujuosius namus.  Tikrai džiaugsitės naujoje vietoje pradėję gyventi be didelio daiktų apsikrovimo, o juos pardavus, dar ir užsidirbsite papildomų lėšų, kurių tikrai prireiks, įsikūrinėjant naujuosiuose namuose.

Planuokite iš anksto

Jei baldus ir kitus daiktus nusprendėte ne patys persivežti, o samdyti perkraustymo paslaugas teikiančią įmonę – susitarkite kuo ankščiau. Jei viską darysite paskutinę minutę – tikėtina, kad galite sumokėti daugiau. Planuodami kraustymąsi iš anksto, sutaupysite ir lėšų, ir nervų.

Jei norite sutaupyti, galite visus daiktus persivežti patys, tiesiog išsinuomojant sunkvežimį. Naudojantis kraustymosi paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis, mokėsite už darbuotojų darbą ir laiką, todėl išsinuomoti tik automobilį kainuos kur kas mažiau.

Susitvarkykite dokumentus

Prieš pradėdami pakavimo darbus, susitvarkykite visus namuose esančius dokumentus, sąskaitas ir t.t. Peržiūrėkite kokie dokumentai yra reikalingi, juos surūšiuokite ir tvarkingai sudėkite. Nereikalingus dokumentus tiesiog išmeskite. Pradėjus kraustymuisi, net nepastebint svarbūs dokumentai gali pasimesti. Todėl būtent juos susitvarkykite pirmiausiai ir padėkite atskirai, nepakuokite į dėžes kartu su kitais daiktais, kad netikėtai prireikus ko nors, netektų atpakuoti visų dėžių.

Atskirai susipakuokite būtiniausius daiktus

Į atskiras dėžes supakuokite daiktus, kurių tikrai reikės naujuose namuose: rūbai, higienos reikmenys, būtiniausi virtuvės reikmenys, patalynė ir t.t. Savaime suprantama, kad vos persikrausčius, tikrai užtruksite, kol viską išsipakuosite, o prireikus tam tikrų daiktų, gali kilti noras tiesiog nueiti ir nusipirkti. Vietoje to, būtiniausius daiktus tiesiog supakuokite atskirai. Išvengsite nereikalingo išlaidavimo.

Taip pat, jau atsikrausčius, pirmiausiai pradėkite įrenginėti pačius būtiniausius kambarius, tokius, kaip vonia ir virtuvė. Kuo ankščiau įsirengsite virtuvę (ar bent jau išsipakuosite jos reikmenis), tuo greičiau galėsite stoti į normalų režimą, gamintis valgyti namuose, taip išvengsite pagundos eiti pietauti ar vakarieniauti į kavinę ir sutaupysite lėšų. Todėl tik įsirengę svarbiausius kambarius, imkitės kitų.

Pasirūpinkite dėžėmis

Jums tikrai prireiks nemažo kiekio dėžių, į kurias susidėtumėte savo daiktus. Norint įsigyti didelį kiekį net ir kartoninių dėžių, gali kainuoti nemažai. Todėl drąsiai apsilankykite aplinkiniuose prekybos centruose ar parduotuvėse ir pasiteiraukite, ar galėtumėte gauti didelių, jau panaudotų dėžių, greičiausiai jų tikrai gausite. Tokiu būdu neišleisite nereikalingų lėšų dėžių pirkimui, kurių po kraustymosi jums tiesiog nebereikės.

Pasikvieskite pagalbą

Jei nusprendėte savo pačių jėgomis, viska pasidarant patiems – pasikvieskite į pagalbą artimuosius ar draugus, kurie padėtų pakuoti jūsų daiktus, pernešti į sunkvežimį didesnius baldus ir t.t. Tada darbai vyks ne tik greičiau, bet ir linksmiau.

Pasikvieskite pagalbą

Planuojant kraustymąsi iš anksto ir kuo daugiau darbų pasidarant patiems – kraustymosi procesas kainuos mažiau, nei galite tikėtis. Svarbiausia – nepalikite visko paskutinei dienai.

Naujausi įrašai