Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip finansiškai pasiruošti vaiko gimimui

Šeimos pagausėjimas – tai tikras džiaugsmas. Tačiau naujo žmogaus atėjimas į pasaulį gali suteiki ne tik daug gerų pojūčių, bet ir rūpesčių, juk neabejotinai teks patuštinti pinigines bei jausti nerimą svarstant ar tikrai pasiruošta tinkamai, ar viskas, ko gali prireikti, yra nupirkta, ypač laukiantis pirmojo vaiko. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame būtent apie tai, kaip finansiškai pasiruošti vaiko gimimui, kad laukimas keltu tik džiaugsmą.

Suruoškite kūdikio kraitelį

Pirmiausiai įsigykite pačius būtiniausius daiktus, kurių reikės vos vaikui gimus. Kad toks apsipirkimas nepasijustu finansiškai labai stipriai, ruoštis galite jau nuo pirmųjų mėnesių, kai sužinote, kad laukiatės. Susidarykite būtiniausių pirkinių sąrašą ir kiekvieną mėnesį nusipirkite dalį jų. Nėštumo pabaigoje jau turėsite viską, ko gali prireikti ir net nepajusite padidėjusių išlaidų.

Suruoškite kūdikio kraitelį

Nesate tikri, ko gali prireikti? Svarbiausi daiktai, kurių neabejotinai reikės, yra šie: sauskelnės, palutės, vystymo patiesalai, rūbeliai, kepurėles, šilta antklodė, kurią vežtumėtės į gimdymo namus, higienos priemonės ir t.t. Pasirūpinkite viskuo, ko gali prireikti vaikui gimus.

Turėkite finansinį planą

Laukiantis vaiko svarbu ne tik nusipirkti daiktus, kurie bus reikalingi pirmaisiais vaiko mėnesiais ar metais, bet ir susiplanuoti būsimas pajamas. Vienam iš tėvų išėjus motinystės (arba tėvystės) atostogų, pajamos gali ženkliai sumažėti, ypač jei didelę dali atlyginimo sudaro gaunami priedai už darbo rezultatus. Todėl labai svarbu susidėlioti finansinį planą bent pirmiesiems metams: paskaičiuokite kokią pinigų sumą gausite, kaip ją skirstysite ir t.t.

Atsisakykite pagundos išlaidauti

Laukiantis ir matant parduotuvių lentynas kone lūžtančias nuo įvairiausių mielų rūbelių, batų,  žaislų bei kitų, kūdikiams skirtų daiktų, gali kiltis nenumaldomas noras viską nusipirkti. Tačiau rekomenduojame save sustabdyti ir pirkti apgalvotai. Vaikai labai greitai išauga rūbelius, todėl jų įsigiję itin daug, galite ir nepanaudoti jų arba aprengti vos 1-2 kartus. Verčiau šiuos pinigus atsidėkite, juos tikrai rasite kur panaudoti vėliau, vaikui jau paaugus.

Atsisakykite pagundos išlaidauti

Taip pat nebijokite pirkti pigesnius rūbus. Tikrai nereikia tokio didelio dėmesio skirti patvariems rūbams, ypač pirmaisiais metais, nes vaikai per daug greitai auga. Net ir perkant pigesnius rūbus, vargu ar jie bus sudėvėti.

Turėkite atsargos fondą

Net jei ir atrodo, kad  esate pasiruošę vaiko gimimui, nepamirškite, kad gali nutikti įvairiausių netikėtų situacijų, kurių tiesiog negalėjote numatyti iš anksto. Tokiems atvejams reikėtų atsidėti tam tikrą pinigų sumą (specialistų rekomenduojama suma – 3 mėnesių atlyginimas). Tokiu būdu nutikus net patiems netikėčiausiems įvykiams, finansiškai būsite pasirengę.

Parduokite nereikalingus daiktus

Laukiatės vaiko, o jūsų finansinė padėtis nėra itin gera? Pirmiausiai atsikratykite nereikalingų daiktų (kurių daugelio namuose galima rasti itin daug), parduokite juos: taip ir namus atlaisvinsite, ir kartu gausite papildomų pinigų, kuriuos galėsite išleisti vaiko reikmenims įsigyti.

Parduokite nereikalingus daiktus

Kad laukdami šeimos pagausėjimo, patirtumėte tik malonius įspūdžius – tiesiog pasiruoškite viskam iš anksto. Nelaukite paskutinių nėštumo mėnesių, taip išvengsite nereikalingo streso, kad nespėsite pasiruošti tinkamai.

Naujausi įrašai