Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip sukurti „namų” jausmą ką tik pastatytame name?

Interjero kūrimas – neatsiejama nuosavo namo statybos proceso dalis, į kurią taip pat reikia investuoti nemažai pastangų, laiko ir lėšų. Interjero dizainerė atskleidžia, kaip vyksta interjero kūrimas šviežiai pastatytuose namuose ir įvardija, kas šiame etape atsieina brangiausiai.

Pastačius individualų būstą, akivaizdu, kad vien sienų, grindų ir stogo neužtenka, kad namą būtų galima vadinti namais. Namų jausmą, jaukumą ir patogumą sukuria ne tik pagal pageidavimus išplanuotos erdvės, bet ir atitinkamo interjero sukūrimas. Interjero studijos „Uola studio“ įkūrėja ir dizainerė Elena Ryškutė pasakoja, kad viskas prasideda nuo konsultacijų su klientu, jų norų, vizijos bei stiliaus išgryninimo, vėliau seka techninė dalis.

„Aptarus, kokius svajonių namus įsivaizduoja klientas, kuriamas techninių brėžinių paketas. Jame – baldų išdėstymo, pertvarų, elektros, apšvietimo, santechnikos bei kiti planai. Po šios techninės dalies seka vizualizacijų kūrimas: išrenkamos pagrindinės bei akcentinės erdvių spalvos, braižomos išklotinės. Tik po to ateina kiekvienam dizaineriui maloniausia dalis – užbaigti namų interjerą skoningomis detalėmis“, – sako E. Ryškutė.

Interjero dizainerė pasakoja, kad pandemija iš tiesų pakoregavo klientų pageidavimus, kurie atspindi ne tik jaukumo, tvarumo, bet ir patogios darbo vietos paieškas. Naujausiose namų interjero tendencijų viršūnėse – šiltos, žemiškos spalvos: geltona, pilka, o vienas pagrindinių tikslų statant namus yra įsirengti patogų, tvarų namų biurą. Vis labiau žvalgomasi į natūralumą ir patogumą – populiarėja mediena, oda, keramika. Taip pat – lengvai valomi ir bakterijų nekaupiantys paviršiai, tokie kaip stiklas ar metalas.

Lietuvoje dažniau išvysti galima minimalistinio stiliaus namų interjerų, tačiau vis populiarėja industrinis stilius: atviros lubos, natūralūs, neapdoroti baldai, medžiagos, betonas. Žvelgiant į skirtingų interjero stilių kainas, kiekvienas jų gali būti ekonomiškas arba prabangus – kaina priklauso nuo to ar klientas nori gamintis, ar pirkti jau pagamintus baldus. Nemažiau svarbu iš kokių medžiagų baldai ir kitos detalės bus pagamintos.

Anot E. Ryškutės, dažniausiai daugiausiai kainuoja įrengti virtuvę, mat joje naudojamos ilgaamžės medžiagos, baldai parenkami tokie, kad tarnautų ne vienerius metus. Taip pat nemažai investuojama ir į buitinę techniką. „50 kv. m dydžio bute, virtuvės įrengimas atsieitų apie 2,5–4,5 tūkst. eurų, tad įrengiant dvigubai didesnį nuosavą namą – kaina taip pat atitinkamai kiltų. Vonios kambario interjero kūrimas, priklausomai nuo pasirinktų plytelių, maišytuvų ir kitos santechnikos, gali kainuoti nuo 1,5 iki 3 tūkst. eurų.“

Pildykite paraišką

Dizainerė pabrėžia, kad kuriant namų interjerą visuomet svarbu atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas ar trokštamą stilių, bet ir į patogumą, ilgaamžiškumą, emocinę interjero detalių vertę. Tokiu pagrindu pastatyti ir įkurti namai taps tokiais, į kuriuos malonu grįžti.

Naujausi įrašai