Grįžti į pagrindinį puslapį

Garsiausių pasaulio finansų ekspertų patarimai

Apie piginus kalbėti dažnai yra nepatogu, tačiau daugelis sutiks, kad tai yra būtina. Pinigai užtikrina mums patogų  gyvenimą, suteikia saugumo jausmą mūsų vaikams bei užtikrina orią senatvę. Ką daryti jei nesijaučiate turintys daug patirties finansų srityje? Naudotis kitų žmonių žiniomis bei patirtimi! Nors lietuvių liaudies patarlė byloja, kad iš svetimų klaidų nepasimokysi, tačiau iš svetimų pasiekimų tai padaryti tikrai galima.

Šį kartą norime Jums pateikti keletą žymiausių pasaulio finansų ekspertų patarimų, kuriuos galėsite pritaikyti ir tvarkant asmeninius finansus.

Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki 2011-aisiais metais buvo išrinktas pačiu populiariausiu finansų ekspertu visame pasaulyje. Jis labiausiai išgarsėjo savo knygomis, kurios skatina išmokti investuoti bei tvarkyti savo finansus. Žymiausios jo parašytos knygos:  „Du tėčiai: turtingas ir vargšas“ (ši knyga yra išversta ir į lietuvių kalbą), „Turtingo tėčio investavimo vadovas“. „Pinigų srauto kvadratas“ ir kt.

Geriausi  patarimai:

Robert Kiyosaki

Priverskite pinigus dirbti Jums

Dažniausiai su finansiniais sunkumais susiduria žmonės, kurie dirba vien dėl pinigų, kas, anot Robert, yra itin ydinga mąstysena. Žmonės retai ryžtasi pokyčiams, ypač dėl to, kad laukia nežinomybė, todėl susitaiko su menkai apmokamu darbu, kurio dažnai net ir nemėgsta, bijodami, kad neturės kuo apmokėti sąskaitų ar nusipirkti skanesnį kąsnį. Vietoje to žmonės galėtų ieškoti darbo, kurį jiems iš tiesų patiktų dirbti, kas ilgainiui užtikrintų didesnes pajamas bei tikrą finansinį stabilumą. Dirbant mėgstamą darbą, nesunku tapti savo srities specialistu, o specialistas, nesvarbu kurios srities, visada bus  vertinamas darbuotojas.

Mintį “Man per brangu” keiskite mintimi “kaip tai įsigyti”

“Man per brangu”, “tai ne mano nosiai”, “pinigai yra blogis” ir panašios mintys tik atitolina Jus nuo finansinės gerovės. Verčiau šiuos įsitikinimus keiskite mintimis “ką galiu padaryti, kad tai nusipirkčiau/galėčiau sau leisti”. Tokiu būdu savo apsnūdusias smegenis priversite veikti ir galiausiai imsite pastebėti naujas galimybes.

Nepasiduokite baimei ir godumui

Daugumos žmonių pagrindiniai gyvenimo varikliai yra  baimė ir godumas. Deja, baimė likti be pajamų šaltinio nepalieka net ir sukaupus didelį turtą, mat kuo daugiau pinigų žmogus turi, tuo labiau bijo viską prarasti. Kitas variklis – godumas, kai tikimasi, kad kuo daugiau pinigų uždirbama, kuo daugiau brangių daiktų įsigyjama – tuo laimingesniu žmogus tampa, kas kone visada pasirodo esant klaida. Finansus protingai tvarkyti galima tik išmokus į juos žiūrėti atsikračius baimės ir godumo,  tada gebėsite priimami teisingus sprendimus.

Suze Orman

Suze Orman – ne tik žymi finansų ekspertė, bet ir puikus pavyzdys kaip iš minimalų atlyginimą gaunančios padavėjos galima tapti  finansinius  patarimus dalijančia eksperte. Dėl savo asmeninės patirties, ji dalina patarimus ne tik kaip uždirbti milijoną, bet ir kaip išlipti iš finansinės duobės, jei į tokią patekote.

Geriausi patarimai:

Suze Orman

Nekaltinkite ir negėdinkite savęs

Atsidūrus finansinėje duobėje, pirmiausiai reikia nustoti save kaltinti bei smerkti. Kas padaryta – tas padaryta. Nuo šios akimirkos tiesiog užmerkite akis į praeitį ir žvelkite tik pirmyn. Nors tai tik emocinis pasiryžimas, kuris iš pirmo žvilgsnio didelės naudos nesuteikia, vis dėlto neapsigaukite, jis duos didelį teigiamą postūmį imtis priemonių ir žengti pirmyn.

Atidžiai išanalizuokite savo finansinę padėtį

Nepaisant to, kad tai darėte jau gal šimtus kartų. Dar kartą peržiūrėkite visas savo skolas, turimus finansinius įsipareigojimus, mėnesio sąskaitas, viską susirašykite, kad aiškiai matytumėte kokioje padėtyje esate. Atsirinkite  kurios skolos ar įsipareigojimai reikalauja daugiausiai dėmesio ir nuo ko pradėti. Kai tiksliai žinosite kur esate – suprasite kuria linkme Jums reikėtų judėti.

Taupykite

Jei atrodo, kad taupyti tiesiog nebėra iš ko –  klystate. Jums tiesiog reikia gerai peržiūrėti savo išlaidas. Nuoširdžiai rašykitės savo visus išleidžiamus pinigus (net keletą eurų kavai ar tušinukui), mėnesio gale matysite kiek iš tiesų išleidžiate dalykams, kurie nėra reikalingi. Kol stengiatės sugrįžti į įprastas finansines vėžes, nebūtinas išlaidas stenkitės kuo labiau sumažinti. O ir finansinei padėčiai susitvarkius, Jūs jau būsite išsiugdę naujus įpročius, kurie vėliau neleis vėl nugrimzti į skolų liūną.

Warren Buffet

Warren Buffet – vienas įtakingiausių finansų ekspertų pasaulyje, 2011-aisis, „Forbes“ duomenimis, jis buvo antras turtingiausias žmogus JAV. Warren jau nuo pat mažens pasižymėjo neįtikėtinu protu ir  įžvalgumu. Šiuo metu jis stebina savo gebėjimu nuspėti kurių įmonių akcijų kursas kils, o kurių kris, tad  jo pasisakymai neretai sukelia sumaištį visose akcijų biržose.

Geriausi patarimai:

Warren Buffet patarimai

Ugdykite įproti taupyti

Pasak Warren, taupymas turi tapti įpročiu. Ir tai tikrai nereiškia, kad nuo šiol reikia save riboti, pinigus kaupti sąskaitoje ir šiukštu neišleisti nei vieno cento. Tiesiog žymusis investuotojas ragina išmokti nepirkti vardan paties proceso. Juk dažnai kaip pramoga ar terapija pasirenkama pasivaikščiojimas prekybos centruose, perkami daiktai, kurių nereikia. Įprotis taupyti turi būti ugdomas nuo pat mažens, tad stenkitės ir savo atžalas išmokinti protingai elgtis su pinigais – taip suteiksite jiems vieną naudingiausių  gyvenimo pamokų.

Svarbiausia investicija pasirinkite save

Niekada negailėkite pinigų naujiems kursams, įvairioms pamokom, studijoms ir t.t. Viskas, ką investuosite į save, atsipirks šimteriopai. Taip pat, net esant didžiausiai finansinei krizei, galite prarasti pinigus, namus, darbą – tačiau to, ką į save investavote, niekas neatims ir visos sukauptos žinios bei patirtis padės nesunkiai vėl atsistoti ant kojų.

Mokinkitės, kaip elgtis su pinigais

Vieni turi įgimta finansinį įžvalgumą ir jiems, rodos, su pinigais niekad nekyla problemų. Tačiau net jei šiuo įžvalgumu pasigirti negalite – mokinkitės. Mokinkitės kaip elgtis su pinigais, kaip veikia finansų rinka, galiausiai, kaip su pinigais elgiasi turtingi žmonės. Daug skaitykite, kaupkite žinias – jos Jums tikrai pravers.

Kaip elgtis su pinigais galime išmokti, kaip išmokstame ir visų kitų dalykų, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu ar gaminti valgyti. Jei neturite galimybės studijuoti finansų – mokinkitės iš geriausių pasaulio ekspertų, būkite godūs žinioms.

Naujausi įrašai