Grįžti į pagrindinį puslapį

Finansiniai patarimai pradėjus gyventi savarankiškai

Vos pradėjus gyventi savarankiškai, jūsų lauks daugybė malonių rūpesčių, tokių kaip namų dekoravimas, galimybė viską susitvarkyti taip, kaip jums tik norisi bei daugybė asmeninės erdvės. Tačiau jei iki šiol dar neteko gyventi savarankiškai, gali tektis susidurti ir su ne tokiais maloniais rūpesčiais – padidėjusiomis išlaidomis. Pradėjus gyventi atskirai nuo tėvų, išlaidos neišvengiamai padidės, tad teks išmokti planuoti jas. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės finansiniais patarimais, kurie bus naudingi tiems, kurie pradėjo gyventi savarankiškai.

Planuokite

Planuokite

Pradėjus gyventi savarankiškai – pirmasis dalykas, kurį jums reikia padaryti, kalbant apie finansus – tai susidaryti bent minimalų biudžeto planą. Tiesiog paskaičiuokite kokią sumą pajamų gaunate kiekvieną mėnesį bei atsidėkite tokią sumą, kurią jums reikės mokėti už nuomą, mokesčius, skirkite tam tikrą sumą pinigų maistui, transporto išlaidoms ir tik likusius pinigus skirstykite pramogoms, taupymui ar kitiems dalykams. Jei gyvendami su tėvais ar nuomodamiesi gyvenamąją vietą kartu su kambariokais, daugiausiai pinigų skyrėte savo malonumams, pradėjus gyventi atskirai, šios išlaidos turėtų sudaryti tik tą dalį, kuri liks sumokėjus visus būtinus mokesčius.

Taupykite

Pradėjus gyventi savarankiškai, jauni žmonės retai supranta taupymo svarbą. Juk, atrodo, nėra šeimos, kurios interesais reikia rūpintis, alga gaunama stabiliai kiekvieną mėnesį – kam taupyti? Tačiau jus bet kada gali užklupti nenumatytos išlaidos, kurios reikalaus daugiau lėšų ir jei tam nebūsite pasiruošę iš anksto, galite patekti į keblią padėtį. Pavyzdžiui, suges jūsų automobilis arba trūks vandens vamzdis vonioje – jei turėsite sumą nenumatytoms išlaidoms, nutikus panašiai situacijai, padėkosite sau, kad pasielgėte atsakingai ir pradėjote taupyti.

Nevėluokite mokėti

Pradėjus gyventi savarankiškai, teks prisiimti atsakomybę už laiku atliekamas įmokas, tokias, kaip telefono sąskaitos dengimas, būsto nuoma, komunaliniai mokesčiai ir t.t. Jei iki šiol tokių pareigų atlikti neteko, suprantama, kad galite pamiršti sumokėti laiku, tačiau kaip įmanydami stenkitės kuo skubiau atsikratyti šio įpročio. Tiesiog užsirašykite kalendoriuje, pasižymėkite dienotvarkėje ar nusistatykite priminimą telefone, kad visas įmokas atliktumėte laiku.

Nevėluokite mokėti

Jei vis dėlto sunkiai sekasi prisiminti įmokas atlikti laiku – nusistatykite, kad kiekvieną sąskaitą sumokėsite iš karto, kai tik ją gausite. Jei bijote pamiršti – verčiau neatidėliokite šios pareigos vėlesniam laikui, nes tai tik padidins tikimybę pamiršti.

Taupykite buityje

Pradėjus visas sąskaitas mokėti patiems, galite nustebti, kokia suma susidaro, vartojant neatsakingai. Jei norite sumažinti išlaidas, pirmiausiai peržiūrėkite, kaip tai galite padaryti buityje, kasdieniuose dalykuose: pradėkite daugiau gaminti maistą namuose (nustebsite, kiek pinigų padės tai sutaupyti), nelaikykite elektros prietaisų, kurių nenaudojate, įjungtų į elektros lizdą, išjunkite šviesą kambariuose, kuriuose jūsų nėra – tai eikvoja elektros energiją bei didina sąskaitas.

Nesistenkite visko įsigyti iš karto

Persikrausčius gyventi į naujus namus, savaime suprantama, kad jums trūks daugybės daiktų (pradedant stalo įrankiais, baigiant tam tikrais baldais). Tačiau nesistenkite įsigyti kiekvieno daikto iš karto, vos pradėjus gyventi naujame būste. Juk ne viską jūs naudosite, todėl pirmiausiai įsigykite tik tai, ko jums iš tiesų reikia kasdieniam naudojimui, o visą kitą galėsite nusipirkti palaipsniui, per ilgesnį laiko tarpą.

Nesistenkite visko įsigyti iš karto

Pradėjus gyventi savarankiškai, jūsų laukia nemažai iššūkių, pasikeitimų, kurie padės augti, subręsti ir pažinti save. Todėl visus finansinius reikalus gerai susidėliokite, kad jie sukeltų kuo mažiau rūpesčių, o visą savo laiką ir dėmesį galėtumėte skirti sau svarbiems dalykams.

Naujausi įrašai