Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip susiplanuoti atostogų finansus?

Atostogų reikia visiems. Jų reikia tam, kad galėtume atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių ir darbo reikalų, bei pasimėgauti leidžiant laiką su šeima ir draugais. Tai svarbu ne tik fizinei bei emocinei sveikatai, bet ir norint išlaikyti produktyvumą profesinėje sferoje. Vis dėlto, tiesiog šokti į lėktuvą ir keliauti kur širdis geidžia gali ir nepavykti. Norint tikrai gerų atostogų, reikia turėti ir gerą planą.

Apsvarstykite norus ir galimybes

Tam pirmiausia reikės atsakyti sau į keletą klausimų: kokią sumą pinigų galite skirti? Kur? Kada? Kokia kelionės trukmė? Tam reikės atlikti namų darbus ir įvertinti, ką galite sau leisti. Kur ieškosite informacijos – jūsų reikalas. Tinklaraščių ir straipsnių internete tikrai netrūksta, o pažįstami žmonės tikrai negailės patarimų apie pačių aplankytas šalis. Rinkitės pagal tai, ką norėtumėte nuveikti ir kokią sumą galite tam skirti.

Nusistatykite sumą, kurios sieksite neviršyti.

Svarbiausia – pasitikinti ar tikrai už šią sumą realu nukeliauti ir pailsėti ten, kur planuojate. Savęs varžymas ir taupymas atostogų metu nesuteiks nei poilsio, nei gerų emocijų, tad geriau finansus susiplanuoti iš anksto. Visuomet verta paieškoti alternatyvų – į vienas šalis yra brangesni bilietai, kitose valstybėse ar miestuose brangiau kainuoja pragyvenimas. Tačiau atminkite, kad į finansų eilutė visuomet svarbu įtraukti ir išlaidas nenumatytiems atvejams.

Nedvejokite radę gerą pasiūlymą

Jei randate skrydį ar nakvynę už patrauklią kainą, nedelskite. Geri pasiūlymai paprastai ilgai neužsilieka, tad jei matote, kad viskas atitinka jūsų planus ir lūkesčius, nedvejokite. Svarbu būti atsargiam užsisakant viešbutį – nemažai jų nesuteikia galimybės atšaukti rezervacijos ir atgauti pinigus, tad neužsisakinėkite tokio kambario, jei nesate visiškai tikri dėl savo planų.

Pasidairykite nuolaidų.

Pasidomėkite, ar jūsų norimiems aplankyti objektams nėra specialių pasiūlymų arba turisto kortelės, leidžiančios aplankyti juos visus. Kartais į jos kainą būna įskaičiuoti ir viešojo transporto bilietai, tad taip galite sumokėti gerokai mažiau, nei pirkdami visus bilietus atskirai. Taip pat verta pasižiūrėti ar neplanuojami dideli drabužių išpardavimai – tada dalį drabužių galima planuoti pirkti vietoje.

Susirašykite, ką reikės nusipirkti atostogoms

Priklausomai nuo to, kur keliaujate, tikėtina, kad prireiks įsigyti šį bei tą papildomai. Tai gali būti patys įvairiausi dalykai, pradedant nuo higienos priemonių ar kremo nuo saulės iki aprangos. Vienus iš tokių daiktų labiau apsimoka pirkti Lietuvoje, kitus galima nusipirkti ir vietoje. Vis dėlto, jei į šalį keliaujate pirmą kartą, geriau nerizikuoti ir įsigyti svarbiausias daiktus dar prieš atostogas.

Pagalvokite apie draudimą

Kelionių sveikatos ir bagažo draudimai yra vieni populiariausių – ir ne be reikalo. Sveikatos draudimą turėti verta visada, net jei keliaujate Europos Sąjungos ribose. Nutikus nelaimingam įvykiui šis draudimas bus ypač reikalingas, nes be jo rizikuojate ne tik pinigais, bet ir didžiausiu turtu – sveikata. Tuo tarpu bagažo ir skrydžio vėlavimo draudimai labiausiai pravers tuomet, jei bagažo vėlavimas ar praradimas sukeltų tikrai didelių nepatogumų arba tarp persėdimų turite labai nedidelį laiko tarpą. Jie nesudaro didelės sumos, tačiau juos reiktų įtraukti į išlaidų sąrašą.

Mėgaukitės

Jei paskyrėte laiko planavimui, su šiuo punktu neturėtų kilti jokių problemų. Žinoma, netikėtų situacijų pasitaiko beveik visada, tačiau tai tiesiog yra kelionės dalis. Net jei viskas ir neatrodys taip linksma tuo metu, vėliau galėsite smagiai iš to pasijuokti ir turėsite gerą istoriją, kurią pasakosite pažįstamiems.

Naujausi įrašai