Grįžti į pagrindinį puslapį

Dovanos vestuvėms ir jubiliejams

Vestuvės – tai kiekvienos poros svarbiausia šventė. Juk prieš altorių ne tik prisipažįstama meilėje vienas kitam, bet ir duodama priesaika kartu būti visa gyvenimą: ir laimėje ir nelaimėje, ir varge, ir turte. Šventė suteikia daug gerų emocijų ne tik patiems jauniesiems, bet ir svečiams. Vis dėlto nemenką galvos skausmą gali sukelti klausimas – o ką gi padovanoti? Juk Lietuvoje dar nėra įprasta, kad jaunieji sudaro savo dovanų sąrašą, o svečiams liktų tik išsirinkti kas ką dovanos. Todėl apie tai, kaip išrinkti dovanas ne tik vestuvėms, bet ir jubiliejams ir kalbėsime šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Vestuvinės dovanos – tai gilus lietuvių paprotys, gajus jau nuo seno. Tiesa, tada labiau buvo įprasta dovanoti tekstilinius audinius (paklodes, staltieses ir t.t.). Tekstilė – tai užsimezgusių santykiu simbolis. Vėliau imta dovanoti įvairias patalynes, rankšluosčius ir t.t.

Tačiau šiuo metu tradicija dovanoti dovanas, kurių tikslas pagerinti ar padėti susikurti bendrą buitį, tampa vis mažiau populiari – juk dažna pora dar iki vestuvių gyvena kartu, jau turi bendrus namus ir yra viskuo apsirūpinę. Taip pat ilgą laiką buvo populiaru dovanoti pinigus, su mintimi, kad jaunieji įsigys ką tik panorės. Tai praktiška, bet neturi išliekamosios emocinės vertės. Juk dovana vestuvių proga turėtų priminti tą dieną ir žmones, kurie buvo kartu. Žinoma, tai negalioja jei jaunieji kvietimuose nurodo, kad pageidautų gauti būtent pinigų.

Niekada neprašausite pro šalį su juvelyriniais dirbiniais. Juk einate į vestuves, kur tuokiasi pažįstami žmonės, tad greičiausiai neblogai žinote mėgstamą stilių – galite dovanoti papuošalus, su graviruota data ar palinkėjimu.

Vis labiau populiarėja ne praktiškos, mažiau materialios dovanos , tokios kaip padovanota pramoga, pavyzdžiui, SPA ritualas dviem asmenims, kelialapis į sanatoriją, šuolis parašiutu ar pan. Daiktais jaunieji neretai apsirūpinę, o štai padovanoję jiems emociją ar nuotykį, ko dar neteko patirti – įsirėšite atmintin ilgam.

Ne mažiau galvos skausmo gali sukelti ne tik vestuvės, bet ir jų metinės. Jei ne svečiams, tai patiems sutuoktiniams – juk minint savo santuokos jubiliejus, norisi padovanoti ką nors reikšmingo

Pirmosios vestuvių metinės dar vadinamos popierinėmis. Pora kartu išbuvo metus, tačiau tai dar neilgas laiko tarpas, dėl to šie pirmieji metai ir siejami su popieriumi. Taip pat popierius – tai vieta, kur surašomos idėjos, mintys, planai – visą tai simbolizuoja pirmuosius santuokos metus. Dovanos tinkamos taip pat iš  popieriaus, pavyzdžiui, knygą, užrašų knygutė, paveikslai  ir taip toliau.

Antrosios metinės – jau medvilninės. Nors medvilnė nėra itin tvirtas audinys, tačiau jau kur kas tvirtesnis už popierių. Dovanoti labai tinka interjero dekoro detales su medvilne, pavyzdžiui pagalvėles, staltieses. Taip pat dera medvilniniai rankšluosčiai, rūbai – viskas, kas siejasi su jaukumu ir šiluma.

Tretieji metai – odiniai. Oda jau pakankamai tvirta medžiaga, simbolizuoja vis tvirtėjantį ryšį tarp sutuoktinių. Tačiau tuo pačiu oda yra ir lanksti – tai simbolizuoja vis dar svarbų dviejų žmonių derinimąsi tarpusavyje. Dovanoms labai dera įvairūs odos dirbiniai, tokie kaip diržai, rankinės, odiniai aksesuarai.

Ketvirtosios metinės – vaisinės. Jos simbolizuoja šeimos pagausėjimą, nes įprastai šiuo laikotarpiu poros arba laukiasi ar jau susilaukė vaikų. Taip pat šis jubiliejus simbolizuoja santykių brandą – per ketverius metus pora jau daugiau ar mažiau prisiderino vienas prie kito ir gali džiaugtis santuokos vaisiais. Dovanoti tinka vaisių krepšelis, o gyvenantiems didesniuose namuose – vaismedis.

Penktosios metinės –  savotiškas jubiliejus – medinės vestuvės. Medis – tvirta medžiaga, ji simbolizuoja jaukumą, namų kūrimą. Dovanoti itin tinka mediniai įrankiai, įvairūs namų apyvokos ar dekoravimo elementai.

Kitas šeimos jubiliejus – dešimtosios vestuvių metinės, kurio dar vadinamos alavinėmis. Alavas - tvirta, išorės pažeidimams atspari medžiaga – tokia ir šeima, ji stipri, išmoko laviruoti gyvenimo keliuose, tvirtai atsilaiko prieš visas negandas. Labai tinkama dovana yra įvairūs prietaisai namams: alavinės statulėlės ar rėmai paveikslams, taip pat aksesuarai su šiuo metalu.

Krištolinėmis metinėmis vadinami yra penkioliktieji santuokos metai. Krištolas trapus, tačiau labai skaidrus - tai simbolizuoja, kad partneriai jau gerai pažįsta vienas kitą, gali pasitikėti. Labai tinka dovanoti krištolines taures, indus, meno dirbinius.

Dvidešimtieji metai kartu – tai porcelianinės vestuvės. Dvidešimt metų – ilgas laikas praleistas kartu. Įprasta dovanoti porcelianinius indus ar meno dirbinius. Beje, šiuo metu porcelianas itin populiarėja juvelyriniuose dirbiniuose, tad puiki dovana – auskarai ar segė būtent su porcelianu.

Dvidešimt penktosios metinės – sidabrinės. Tai brangus ir tvirtas metalas, simbolizuojantis ilgą kartu nueitą kelią, įveiktus išbandymus ir itin stiprų tarpusavio ryšį. Dažniausiai sidabrinės metinės švenčiamos kartu su giminėmis, draugais, rengiamos vaišės. Tradiciškai vyras žmonai padovanoja sidabrinį žiedą, kuris gali būti nešiojamas kartu su vestuviniu.

Trisdešimtieji metai – perlinės vestuvės. Perlas - vienas didžiausių vandenynų gelmių turtas. Perlai ilgaamžiai, nepraranda savo vertės ir žavesio – taip ir santuoka bėgant metams tampa vis vertingesnė, tačiau tokia pat žavi, kaip ir pirmosiomis dienomis. Tradicinė dovana – partneris padovanoja savo žmonai perlų vėrinį

Rubininėmis vestuvėmis vadinamas keturiasdešimties metų jubiliejus. Rubinas - vertingas brangakmenis, raudona jo spalva – tai lyg neblėstančios, amžinai rusenančios meilės simbolis. Tinkamiausios dovanos nebūtinai turi būti su šiuo brangakmeniu, puikiai tinka ir kita rubino spalvos dovana.

Penkiasdešimtosios metinės – auksinės. Pusė amžiaus nugyventa kartu, patirta tiek šilto, tiek ir šalto. Puiki dovana aukso dirbiniai, medalis su graviruota data ar palinkėjimu.

Šešiasdešimtieji metai – deimantinės vestuvės. Deimantas – pats tvirčiausias brangakmenis. Jis simbolizuoja visus šešiasdešimt metų kartu. Patirti visi išgyvenimai ir visos pergalės tik sustiprino porą bei padėjo išgyventi kartu visus šiuos metus.

Renkant dovaną, svarbu ne tik jos kaina, įspūdingumas ar vertingumas – kur kas svarbiau, kad ji būtų dovanojama nuoširdžiai, galvojant apie tuos žmones, kuriems ji bus įteikiama.

Naujausi įrašai