Grįžti į pagrindinį puslapį

Kokios yra dažniausios finansinės klaidos

Norint pakeisti savo finansinę padėti, pirmiausiai reikia pradėti keisti kai kuriuos savo įpročius, susijusius su pinigais. Tačiau, kad galėtumėte pradėti keistis, pirmiausiai reikia susipažinti su klaidomis, kurias darote. Todėl šiame Vivus Finance tinklaraščio įraše ir kalbame apie pačias dažniausias finansines klaidas, su kuriomis susiduria nemaža dalis žmonių.

1 klaida – taupyti „kojinėje“

Taupymas kojinėje

Nors visuomenės finansinis raštingumas vis didėja, tačiau dar pasitaiko žmonių, ypač tarp vyresnių, kurie jaučia nepasitikėjimą bankais ir pinigų taupymui renkasi kitus būdus (arba kaip liaudyje mėgstama sakyti – „deda į kojinę“). Tai pats nesaugiausias taupymo būdas ir tikras lobis ilgapirščiams. Verčiau pinigus kaupti banke, kur žinosite, kad jie yra saugūs.

2 klaida – skolintis didesnę sumą, nei jums iš tiesų reikia

Atsiradus nenumatytoms išlaidoms – visada galima pasiimti paskolą iš finansines paslaugas teikiančios įmonės. Tačiau žmonės dažnai daro klaidą, kai skolinasi didesnę sumą, nei jiems iš tiesų reikia vien todėl, kad turi galimybę ją gauti. Suprantama, kad pasiskolinus didesnę sumą, jūs tikrai rasite kur ją išleisti, tačiau nepamirškite, kad didesnė suma reiškia ir didesnes palūkanas už ją. Todėl jei prireikė konkrečios sumos pinigų – tokią sumą ir skolinkitės.

3 klaida – nežinojimas apie taikomas mokesčių lengvatas

Taikomos mokesčių lengvatos

Naudojantis įvairiomis mokesčių lengvatomis, galima sutaupyti nemažą sumą pinigų, tačiau daugelis žmonių nėra susipažinę su šia informacija ir net nenumano, kokiomis lengvatomis gali pasinaudoti. Pavyzdžiui, gana didelė žmonių dalis net nepasinaudoja gyventojų pajamų mokesčių lengvata gyvybės draudimo įmokoms. Todėl skirkite laiko išsiaiškinimui, kokiomis lengvatomis galite pasinaudoti.

4 klaida – finansinio plano kopijavimas nuo artimųjų ar draugų

Apie finansinio plano svarbą kalbama daug, jis iš tiesų gali palengvinti finansinę situaciją ir išmokyti valdyti savo pinigus. Tačiau labai svarbu šį planą susidėlioti individualiai. Todėl jei draugė giriasi, kad jai sudarytas planas labai geras – jokiu būdu nekopijuokite jo. Tai kas tinka vieno žmogaus situacijoje – gali visiškai netikti ar net kenkti kito žmogaus situacijoje. Todėl skirkite laiko, jei reikia, kreipkitės į profesionalus, tačiau turėkite tik konkrečiai jūsų situacijai pritaikytą planą, tik tada pajusite jo naudą.

5 klaida – šeimos finansai patikimi vienam asmeniui

Šeimos finansai patikimi vienam asmeniui

Prie šeimos biudžeto planavimo ir jo laikymosi turėtų prisidėti visi šeimos nariai. Neužkraukite šios naštos ir atsakomybės tik vienam nariui. Finansinio stabilumo užtikrinimas turėtų būti visos šeimos prioritetas.

6 klaida – mokėjimas už paslaugas, kuriomis nesinaudojate

Dažna šeima yra užsisakiusi daugybę paslaugų, kuriomis naudojasi retai arba iš vis nesinaudoja, tačiau kiekvieną mėnesį moka abonentinius mokesčius. Pavyzdžiui, galbūt jūs esate užsisakę kabelinę televiziją, su pačiu didžiausiu kanalų paketu, o televizorių žiūrute itin retai. Verčiau atsisakykite papildomu kanalų, pasilikite tik pagrindinius – taip sumažinsite išlaidas ir mokėsite tik už tai, ką naudojate. Greičiausiai peržiūrėję kiekvieno mėnesio sąskaitas, rasite ir daugiau paslaugų už kurias reguliariai mokate, tačiau visiškai nesinaudojate.

7 klaida – finansų neaptarimas prieš vestuves

Finansų neaptarimas prieš vestuves

Ne paslaptis, kad itin didelė dalis nesutarimų santuokoje kyla būtent dėl pinigų, ypač jei iki susituokiant vengėte kalbėti apie juos, esą tai nemandagu ir nėra romantiška. Anaiptol, dar iki vestuvių išsiaiškinę savo požiūrį į pinigus, taupymą, išlaidavimo įpročius ir kitus svarbius, su finansais susijusius aspektus, išvengsite didelių nesutarimų ir lengviau užtikrinsite šeimos finansinį pagrindą.

Žinoma, galbūt ne visos šios klaidos yra būdingos jums, tačiau jei bent viena ar dvi būdinga – pakeitus jas, finansinę padėti galite ženkliai pagerinti.

Naujausi įrašai