Grįžti į pagrindinį puslapį

Dažniausiai sutinkami greitųjų kreditų mitai

Kasdien girdime įvairių nuomonių, susijusių su greitųjų kreditų teikimu: vienos yra teigiamos, žmonės naudojasi šiomis paslaugomis ir džiaugiasi, o kitos priešingai –  itin neigiamos. Kartais žmonės, kurie niekada nėra naudojęsi greitųjų kreditų paslaugomis, junta išankstinį nusistatymą. Šį kartą norime pateikti pagrindinius bei dažniausiai sutinkamus su greitaisiais kreditais susijusius mitus ir mėginsime juos paneigti.

Mitas nr.1.: imant greitąjį kreditą, sumokėsite  nepaprastai dideles palūkanas

„Paimsi greitąjį kreditą ir sumokėsi 10 kartų daugiau, nei ėmei“- ko gero ne kartą girdėtas pasakymas, kurį skubame paneigti. Greitųjų kreditų taikomas palūkanas reguliuoja  įstatymai, kurie griežtai nustato taikomų palūkanų normas, tad kiekvienas kredito davėjas, kuris veikia vadovaudamasis LR  įstatymais,  taikomų sąlygų laikytis privalo.

Sumokėsite nepaprastai dideles palūkanas

Taip pat svarbu įvertinti faktą, kad greitieji kreditai teikia trumpalaikę finansinę pagalbą, tad paėmus sumą mėnesiui ar dviem, mokamos palūkanos yra palyginti iš ties nedidelės. Šie kreditai yra puiki išeitis, kai norima skolintis tam tikrą sumą neilgam terminui. Tada ir reikiamus pinigus gausite greitai, ir palūkanų sumokėsite nedaug.

Mitas nr.2: kreditai išduodami bet kam, neįvertinus mokumo

Šis mitas taip pat drąsiai gali būti priskiriamas prie populiariausių. Norintis gauti kreditą asmuo yra tikrinamas daugybėje duomenų bazių, tikrinamas jo mokumas, vertinamos gaunamos pajamos, turimi bei neseniai turėti įsiskolinimai kitose įstaigose ir tik įvertinus šiuos  bei dar daug kitų kriterijų – sprendžiama ar asmuo gali gauti kreditą.

Mitas nr.3.:  kreditus ima tik bedarbiai bei į įvairias priklausomybes turintys asmenys

Kreditus ima tik bedarbiai

Iš tiesų asmenys, kurie negauna jokių oficialių pajamų, kredito gauti galimybės neturi. O dažniausiai skolinamasi trumpalaikėms netikėtoms išlaidoms, kai tam tikri daikto ar paslaugos prireikia „čia ir dabar“, o iki algos laukti dar tenka keletą dienų ar savaičių. Įsivaizduokite situaciją, kad Jums staiga prakiuro automobilio padanga, atsarginės neturite, o iki algos dar toli. Automobilio, žinoma, Jums reikia kasdien (vykti į darbą, vaikus vežti į mokyklą ir t.t.). Paėmę kreditą, kuris į sąskaitą būtų pervestas dar tą pačią dieną, galėsite įsigyti reikiamą padangą ir toliau gyventi sau įprastu ritmu.

Mitas nr.4.: kreditus teikiančios įmonės sutarties galiojimo metu pakeičia sąlygas bei padidina mokamą sumą

Visa informacija, mokėjimų terminai, palūkanos bei papildomi mokesčiai, jeigu tokie yra, nurodomi kredito sutartyje, tad  prieš imdami  kreditą, gerai susipažinkite su sutartimi ir jei kyla nors menkiausių klausimų  – susisiekite su kreditą suteikusios bendrovės atstovu, kuris Jums padės.

Mitas nr.5.: kreditų bendrovės veikia Lietuvoje nekontroliuojamai

Kreditų bendrovės veikia Lietuvoje nekontroliuojamai

Kreditų bendrovių veiklą Lietuvoje reguliuoja įstatymai bei veiklą itin griežtai prižiūri Lietuvos bankas: prižiūrimas klientų mokumo vertinimas, reguliuojamos palūkanų normos bei rengiamos įvairios atsakingą skolinimąsi skatinančios akcijos.

Mitas nr.6.: greitojo kredito paėmimas – tiesus kelias į antstolių rankas

Daugumą žmonių mano, kad paėmus kreditą, kompanija darys bet ką, kad tik žmogus neišsimokėtų ir jo skola būtų perduota antstoliui, kuris reikalautų mokėti dar dideles sumas. Realybėje viskas taip nevyksta, bendrovės linkusios bendradarbiauti, derinti išsimokėjimo dalimis galimybes, o skolos perdavimas antstoliui – pats paskutinis žingsnis, kurio įmonės imasi, kai kitais būdais susitarti  dėl skolos mokėjimo nepavyksta. Todėl net susiklosčiusius nepalankiai finansinei situacijai – raginame kuo aktyviau bendrauti ir ieškoti abipusiais sutarimo, kaip kuo greičiau susidariusią skolą išsimokėti.

Mitas nr.7.: Kreditus teikiančios įmonės neužtikrina duomenų apsaugos

Kreditus teikiančios įmonės neužtikrina duomenų apsaugos

Visos greituosius kreditus teikiančios kompanijos vadovaujasi Lietuvos Respublikos duomenų apsaugos įstatymu bei imasi visų įmanomų priemonių, kaip patikrinti asmens tapatybę net pildant paraišką naudojantis elektroninėmis priemonėmis.

Visus mitus griauna žinios. Jei kažko nežinote – nebijokite klausti ir domėtis, nesivadovaukite vien internete randamais komentarais ar menkai pažįstamų žmonių nuomonėmis. Prisiminkite, kad kiekviena situacija yra skirtinga ir žmonės į mitų tinklus  pakliūva dažniausiai tiesiog dėl nežinojimo.

Naujausi įrašai