Grįžti į pagrindinį puslapį

13 sėkmingo taupymo būdų, gaunantiems mažas pajamas

Diskutuojant apie taupymą, kai kurie gali paprieštarauti: kaip sutaupyti pinigų, jei gaunamų pajamų vos užtenka būtiniausiems poreikiams patenkinti? Atrodo, kasdien internete atsiranda nauja taupymo savaitės programa, tačiau, įsigilinus, tokios „programos“ atrodo nepatikimos, negalinčios padėti įgyvendinti Jūsų tikslų. Nereikia per daug išgyventi – turint taupymo tikslus bei sukūrus tinkamą įpročių „sistemą“, asmeninių finansų valdymas taps paprastas kaip dukart du.

Pirmas dalykas, kurį reikėtų atlikti stengiantis sutaupyti pinigų, – užfiksuoti nereikalingas išlaidas. Tokios išlaidos kiekvieną mėnesį suryja didelę dalį gaunamų pajamų, tačiau jų galima lengvai atsisakyti ar bent sumažinti. Ką reikėtų daryti?

  • Planuokite savo pirkinius. Jei Jūsų krepšelyje – vien spontaniški pirkiniai, tai puiki proga sukurti apsipirkimo sistemą.
  • Pasistenkite dažniau atsiskaityti grynaisiais. Naudodamiesi kortele išleidžiate daugiau, nes nejaučiate sumos „svorio“, t. y. kiek pinigų kiekvienu konkrečiu atveju sumokate. Asmenys, mokantys kortele, paprastai išleidžia 12 proc. daugiau, nei mokantys grynaisiais.
  • Suplanuokite savo pirkinių bei veiklų savaitės programą: matysite, kiek savaitei prireikia grynųjų pinigų, ir stenkitės naudotis bankomatu tik vieną kartą per savaitę.
  • Sutrumpinkite laiką, praleidžiamą duše, – vanduo turėtų bėgti daugiausia 20 minučių. Neleiskite veltui vandens tuo metu, kai muiluojatės ar valotės dantis.
  • Pasistenkite sumažinti neigiamų įpročių išlaidas: alkoholis, cigaretės ne tik kenkia Jūsų sveikatai, bet ir piniginei.
  • Nenaudokite per daug elektros: išeidami iš kambario, išjunkite šviesą, radiją, taupiai naudokite kondicionierius ir šildytuvus.
  • Atsisakykite prenumeratų, jei pastebite, kad laikraščiai ar žurnalai tiesiog kaupiasi ant staliuko svetainėje.

Atradus didžiausius išlaidų šaltinius ir juos sumažinus, galima pradėti ieškoti ir kitų, ganėtinai kūrybingų būdų, kaip sutaupyti pinigų gaunant nedideles pajamas. Jei bent kelis būdus priimsite ir laikysitės jų, greitai pastebėsite, kad asmeninių finansų valdymas tapo lengvesnis. Keletas veiksmingų būdų tikrai padės sutaupyti:

  • Pramogos nebūtinai turi kainuoti daug. Žvilgtelėkite į miesto savaitės programą: galbūt vyksta renginių, koncertų, iškylų, kurie arba iš viso nekainuoja, arba jų mokestis – simbolinis.
  • Išnaudokite savo biblioteką – joje ne tik rasite didelį knygų pasirinkimą, bet galite gauti ir filmų, žurnalų, ten vyksta renginių, o prireikus galite ir ramiai padirbėti.
  • Patikrinkite savo spintas ir sandėliukus: gal turite daiktų, kurie užima vietą, tačiau galėtų nudžiuginti kitus asmenis? Juos pardavę galėsite gauti papildomų pajamų.
  • Narystės kortelės dažnai būna nemokamos arba kainuoja nedaug, o jų privalumai – dideli. Kiekvieną savaitę ar net dieną galite gauti naujų pasiūlymų, o tam tikrose parduotuvėse – ir nemokamų mėginių.
  • Nepamirškite atsiimti palikto depozito (grąžinti stiklo ar plastiko taros) – galėsite atgauti už tarą iš anksto sumokėtą sumą.
  • Pastebėję akciją, nusipirkite reikiamų daiktų daugiau – tai leis sutaupyti ilguoju laikotarpiu.

Pradėjus taupyti pinigus, svarbu jų vėl iš karto neišleisti spontaniškiems pirkiniams, taigi tame banke, kuriame turite sąskaitą, galite padėti taupomąjį indėlį ir produktyviau valdyti kaupiamus pinigus. Nepatariama pinigų laikyti vienoje vietoje: jei turite įgūdžių, pakanka žinių, investuokite į vertybinius popierius ar investicinius fondus. Taip Jūsų sutaupyti pinigai dirbs Jums.

Geriausias asmeninių finansų valdymas prasideda nuo disciplinos. Nenuleiskite rankų, jei esate bandę taupyti, tačiau nepavyko. Būkite kantrūs. Ilgainiui taupymo įgūdžiai taps įpročiais. Jeigu iš pradžių sunku, prisiverskite bent pabandyti – pavyzdžiui, paruoškite kiekvienos savaitės programą ir nusistatykite tikslus, kuriuos norite įgyvendinti.

Naujausi įrašai