Paskola atsinaujinantiems energijos šaltiniams

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, atsiranda poreikis tapti energetiškai nepriklausomais. Išaugęs atsinaujinančios energijos įrangos poreikis skatina gyventojus ne tik ieškoti paramos, bet ir skolintis. Tvarusis, arba žaliasis, finansavimas, kai galima imti paskolą tvarumo projektams įgyvendinti, nebėra tik įmonių reikalas.

Kodėl verta rinktis atsinaujinančius energijos šaltinius?

Auganti infliacija

Nestabili geopolitinė situacija

Noras gyventi švarioje aplinkoje

Priklausomai nuo tiekėjo siūlomų elektros kainų, namų ūkis, turėdamas atsinaujinančių energijos išteklių elektrinę, gali mėnesines išlaidas elektrai sumažinti iki 4 kartų.

Nuo 2021 metų naujai statomiems būstams galioja A++ reikalavimas, nurodantis, kad ne mažiau kaip 50 proc. pastato energijos turi būti iš atsinaujinančių išteklių.

Atsižvelgiant į dabartines elektros energijos kainas, atsinaujinančių energijos šaltinių elektrinė atsipirktų per vidutiniškai 2-3 metus.

Atsinaujinančių šaltinių elektrinės – ilgalaikė investicija. Suplanavus atnaujinti šildymo sistemą ar įsigijus elektromobilį ir išaugus elektros energijos poreikiams, elektra bus gaunama tvariai.

Vis dar tikite mitais?

MITAS 1

Kad skolintis atsinaujinančios energijos šaltinių elektrinei neverta, kai sparčiai keičiasi energetikos kainos

Pagrindinis paskolų atsinaujinančios energijos įrangai privalumas – stabilumas. Imdamas paskolą fiksuotomis palūkanomis, kurios prasideda nuo 5 proc., žmogus gali būti tikras, kad jį kur kas mažiau paveiks kainų svyravimai: net jei elektra brangs, palūkanų normos išliks tokios pačios.

MITAS 2

Kad atsinaujinančios energijos šaltinių elektrinei reikia gauti valstybės paramą

Gyventojai gali planuoti elektrinės statybas ir nesulaukę paramos, ypač jog procesas gali trukti ne vieną mėnesį.

Atsižvelgiant į kylančias energetikos kainas ir Europos įsipareigojimą tapti žaliuoju žemynu, tikėtina, kad atsinaujinančių energijos šaltinių elektrinių poreikis toliau didės.

Tvarūs sprendimai gali padėti sukurti žalesnę ir švaresnę aplinką.