Paskolos skaičiuoklė

Paskolos skaičiuoklė – tai puikus įrankis, kuris padės susipažinti su pagrindine savo pasirinktos vartojimo paskolos informacija. Daugeliui žmonių dažniau ar rečiau tenka pasinaudoti tokio pobūdžio paslaugas teikiančių bendrovių paslaugomis. Jei jomis naudojasi ne visi – tai kone kiekvienas yra bent kartą apsilankęs internetiniame puslapyje, kartais tiesiog vedami smalsumo. Ir pirmasis dalykas, kurį pamato apsilankiusysis – tai būtent paskolos skaičiuoklė, kurią pasitelkus, paskolos apskaičiavimas tampa kur kas lengvesnis.

Kaip naudotis vartojamosios paskolos skaičiuokle?

Priklausomai nuo puslaio, naudojantis skaičiuoklėje esančiomis slankiojančiomis juostomis – jūs galite patogiai pasirinkti pageidaujamą paskolos sumą ir terminą bei preliminariai matyti jums pateikiamas sąlygas: įmokos dydį, palūkanų normas, administracinį mokestį, sutarties sudarymo mokestį, susipažinti su būsimu paskolos mokėjimo grafiku. Ne visi kredito davėjai pateikia pilną informaciją, taigi jei Jus domina pilnos sąlygos – paprasčiausia jas gauti skambučio metu.

Paskolos apskaičiavimas pasitelkiant skaičiuoklę

Pagrindinis privalumas, kurį suteikia paskolos skaičiuoklė – tai galimybė sužinoti, kokio dydžio įmoką klientui reikės mokėti kiekvieną mėnesį, pasirinkus norimą paskolos sumą ir terminą. Taip pat, naudojantis ja, galima kur kas lengviau pasirinkti tinkamiausią paskolos variantą.

Į ką privalu atkreipti dėmesį paskolos skaičiuoklėje?

Labai svarbu susipažinti su vartojamosios paskolos mokėjimo grafiku, jei jis yra pateikiamas. Naudinga iš anksto žinoti, iki kurios dienos jums reikėtų atlikti įmokas pagal sutartį, kad galėtumėte iš anksto planuoti savo šeimos biudžetą ar tiesiog laiku pasiruošti reikiamą sumą pinigų, kad vėliau netektų vėluoti. Taip pat, preliminarioje sutartyje galite detaliai matyti ir informaciją, kas tiksliai sudaro kiekvienos jūsų mėnesio įmokos sumą, pavyzdžiui, kokią įmokos dalį sudaro grąžinama paskolos dalis, mokamos palūkanos ar administracinis mokestis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pirmosios įmokos dengia didesnę dalį palūkanų, o mažesnę pačios vartojimo paskolos sumos. Su kiekvienu mėnesiu ši proporcija ims keistis: vis didesnė dalis bus dengiama paskolos ir mažesnė palūkanų.

Vartojamosios paskolos skaičiuoklėje galite susipažinti ir su standartine informacija. Čia yra pateikiama itin daug svarbios informacijos, kuri yra susijusi su jūsų būsima paskola:

 • Bendra vartojimo kredito kaina (metinė palūkanų norma ir administracinis mokestis, kurie yra išreiškiami procentais).
 • Nurodomas vėlavimo palūkanų dydis, kuris būtų paskaičiuojamas už kiekvieną vėlavimo dieną. Taip pat nurodomas terminas, kiek, pagal įstatymą ilgiausiai vėlavimo palūkanos gali būti skaičiuojamos.
 • Informacija apie galimybę atsisakyti vartojimo kredito sutarties (kokiomis sąlygomis galima tai padaryti, per kokį terminą mokėjimą reikėtų atlikti bei kokiais būdais galima pasitikslinti mokėtiną sumą).
 • Informacija apie išankstinio grąžinimo galimybę (kokius veiksmus vartotojas turi atlikti, norėdamas grąžini visą paskolos sumą bet kuriuo metu, ankščiau pasirinkto termino).
 • Taip pat pateikiama informacija apie kliento kreditingumo vertinimo tvarką.

Kokią dar informaciją jums gali suteikti vartojamosios paskolos skaičiuoklė?

Pagrindinė informacija, kuri matoma paskolos skaičiuoklėje – tai mėnesio įmoka. Standartinėje informacijoje arba preliminarioje sutartyje taip pat galite sužinoti kokia bus bendra mokėtina suma, nurodomi papildomi mokesčiai, kurie yra susiję su paskolos išdavimu, tokie kaip palūkanos, administracinis mokestis, paskolos sudarymo mokestis, jei toks yra. Tai yra informacija, į kurią dėmesį atkreipia ir išnagrinėja kiekvienas vartotojas, prieš prisiimdamas bet kokį finansinį įsipareigojimą.

Tačiau paskolos skaičiuoklėje bei susijusiuose dokumentuose galite rasti ir kur kas daugiau informacijos, kuri jums yra aktuali ir kurią išsinagrinėjus, vėliau išvengtumėte galimų nemalonių netikėtumų. Neretai vartotojai daug dėmesio vartojimo kredito skaičiuoklei neteikia ir dėl to, kad ten pateikiamos ne kasdien sutinkamos ir ne visiem taip paprastai suprantamos sąvokos bei trumpiniai. Todėl dažnas klientas tiesiog pasirenka norimą ar reikiamą pinigų sumą, terminą, pasižiūri kokio dydžio įmokas vėliau reikės mokėti ir pildo paraišką. Tačiau panagrinėję sąvokas bei tuo, ką jos nurodo, detaliau – gautų itin naudingos informacijos. Todėl itin svarbu susipažinti su dažniausiai sutinkamais trumpiniais.

Ką reiškia sąvokos, randamos vartojimo kredito skaičiuoklėje:

 • MPN – šiuo trumpiniu yra įvardijama metinė palūkanų norma, kuri nurodo kiek procentų palūkanų bus sumokama nuo pasirinktos vartojimo paskolos sumos per metus. Šioje skiltyje nurodomi procentai, kurie sumokami per vienerius metus, tad jei jūsų pasirinkta paskola yra ilgesniam terminui - procentai jau keisis: kuo ilgesnis pasirinktos paskolos terminas – tuo metinės palūkanų normos mažesnės ir atvirkščiai, kuo trumpesnis terminas – tuo jos yra didesnės.
 • BVKKMN - šis trumpinys nurodo bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Tai sąvoka, kuri nurodo visų su vartojimo paskolą normos yra didesnės. susijusių išlaidų bendrą sumą, išreiškiamą procentais. Į BVKKMN įskaičiuojama:
  1. Paskolos suma
  2. Palūkanos.
  3. Administracinis mokestis.
  4. Sutarties sudarymo mokestis.

Ši sąvoka gali pasirodyti itin panaši į metinę palūkanų normą, tačiau skirtumas tas, kad metinė palūkanų norma nurodo tik tai, kiek palūkanų sumokėsite už naudojimąsi vartojimo paskola, o į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą yra įtraukiamos ne tik mokamos palūkanos, bet ir visi kiti aukščiau nurodyti su vartojimo paskola susiję mokesčiai.

 • BVKGMS – į šią paskolos skaičiuoklėje esančią skiltį atkreipti dėmesį yra itin svarbu, mat šiuo trumpiniu nurodoma bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma – tai reiškia, kad būtent šioje skiltyje yra pateikiama visa suma, kurią jums teks grąžinti pasiskolinus. Čia nurodoma visa mokėtina suma, įskaičiuojant ne tik pačią paimtą vartojimo paskolą, bet ir palūkanas, administracinį mokestį, sutarties sudarymo mokestį, jei toks yra – visa tai, ką jums reikės išmokėti per pasirinktą kredito laikotarpį.
100
15000
mėn.
3
48
Mėnesio įmoka
41.51 EUR
Mokėjimo grafikasStandartinė vartojimo kredito informacija
Need help?

Reikia pagalbos?

Daugiau informacijos - mūsų D.U.K. skiltyje.
© 4Finance Group
8 700 77788(Klientų aptarnavimas)
+ 37037200101(Skolų išieškojimo skyrius)

Darbo dienomis / 8:00 - 20:00|

Savaitgaliais / Št 10:00 - 19:00| Sk 10:00 - 15:00|

Mūsų veiklą prižiūri:
Lietuvos bankas
Digicert

Sekite mus Facebook 2020

Kontaktinė informacija: UAB „Credit Service", buveinės adresas: Jonavos g. 254A, LT-44132, Kaunas. UAB „Credit Service“ veikia vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatymo (Žin., 2011, Nr. 146-6830; 2011) nuostatomis.

Standartinės Bendros Vartojimo Kredito Kainos Metinės Normos (BVKKMN) skaičiavimo pavyzdys: Bendra vartojimo kredito suma – 3000 €, visa palūkanų suma – 901,68 €, administravimo mokestis – 324 €, metinė palūkanų norma – 17,95%, sutarties mokestis – 0 EUR, sutarties terminas – 36 mėnesiai; mėnesinė įmoka – 117,38 €; bendra kredito gavėjo mokama suma – 4225,68 EUR, bendros vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) – 26,6%.

Neatliktų mokėjimų pasekmės: Sutartinių įsipareigojimų nevykdymo atveju pradedamas skolos išieškojimo procesas. Duomenys gali būti teikiami teisėtą interesą turintiems tretiesiems asmenims mokumo įvertinimo ir įsiskolinimo valdymo tikslais. Duomenys apie faktą, kad finansiniai ir turtiniai įsipareigojimai nebuvo laiku ir tinkamai įvykdyti gali būti saugomi iki 10 metų nuo padengimo dienos, kas gali turėti neigiamą poveikį Kredito gavėjo kredito istorijai. Praleidus Kredito, administravimo mokesčių ir/ar palūkanų mokėjimo terminą, palūkanos yra skaičiuojamos toliau nuo visos pradelstos sumokėti kredito dalies iki kredito dalies padengimo, o sutarties nutraukimo atveju, iki pilno kredito apmokėjimo.

Galimybė pratęsti paskolą: Tuo atveju, jeigu Kredito gavėjas negali laiku įvykdyti savo įsipareigojimų, jis gali atidėti kredito, administravimo mokesčių ir/ar palūkanų grąžinimo terminą 1 (vienam) mėnesiui. Už laiką, kurio metu Kredito gavėjas toliau naudojasi Kredito davėjo suteikto Kredito lėšomis, Kredito gavėjas turi sumokėti mokėjimo palūkanas, nustatytas Sutarties specialiosiose sąlygose. Kredito gavėjui vėluojant vykdyti savo įsipareigojimus arba jei pratęsus terminą bendra vartojimo kredito kaina viršys bendrą vartojimo kredito sumą, kredito davėjas turi teisę atsisakyti pratęsti terminą.

Norėdami Jums pasiūlyti paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Informacija apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti pateikiama šioje politikoje.