Grįžti į pagrindinį puslapį

Naudinga informacija apie įmonės restruktūrizavimą

Kiekvienos įmonės kūrimas yra neatsiejamas nuo rizikos. Pradedant savo verslą, svarbu suprasti, kad egzistuoja tikimybė susidurti su didesniais ar mažesniais finansiniais sunkumais. Žinoma, blogiausias dalykas, kurio bijo kiekvienos įmonės savininkas – tai bankrotas. Tačiau įmonei susidūrus su finansiniais sunkumais, nebūtina iš karto skelbti bankroto, o verta pasistengti paieškoti kitų sunkumų sprendimo būdų. Būtent apie vieną iš jų – įmonės restruktūrizavimą – ir kalbame šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Kas yra įmonės restruktūrizavimas?

Kas yra įmonės restruktūrizavimas

Įmonės restruktūrizavimas – tai galimybei įmonei, turinčiai finansinių sunkumų,  susimokėti susidariusias skolas, nenutraukiant savo vykdomos veiklos ir taip išvengti bankroto paskelbimo. Restruktūrizacijos metu, įmonei yra suteikiama apsauga nuo kreditorių ir per šį laikotarpį atsiranda galimybė sumokėti susidariusias skolas, taip atkuriant savo mokumą. Pradėjus įmonės restruktūrizavimą, už skolas nėra skaičiuojami delspinigiai ar netesybų mokestis, išvengiama galimo įmonės turto arešto.

Kada galima skelbti įmonės restruktūrizavimą?

Kada galima skelbti įmonės restruktūrizavimą

Susidūrus su pirmaisiais finansiniais sunkumais, deja, iš karto skelbti restruktūrizavimo galimybės nėra. Susiklosčiusi finansinė situacija turi atitikti šiuos kriterijus:

  • Įmonė turi vėluoti mokėti kreditoriams ne mažiau kaip tris mėnesius.
  • Įmonė turi vis dar vykdyti savo ūkinę veiklą.
  • Negali būti pradėta bankroto byla.

Jei įmonė atitinka visus šiuos kriterijus, gali imtis restruktūrizavimo, atstatyti mokumą ir toliau sėkmingai vykdyti savo ūkinę veiklą.

Kaip vykdomas įmonės restruktūrizavimas?

Pradėjus restruktūrizavimo procesą, imamasi pačių įvairiausių būdų, kaip pagerinti finansinę padėti: su kreditoriais derinamas skolų išsimokėjimo planas, gali būti modernizuojami įrenginiai ar keičiama darbo organizavimo tvarka, parduodama dalis turto, gali būti net ir keičiama įmonės veikla.

Kaip vykdomas įmonės restruktūrizavimas

Pradėjus įmonės restruktūrizavimą, sudaromas planas, kuriame yra numatoma, kokiu būdu bus bandoma atkurti įmonės veiklą bei įveikti atsiradusius finansinius sunkumus. Šiame plane turi būti nurodoma daugybė aspektų, tokių kaip:

  • Tikslas ir trukmė.
  • Turi būti nurodoma, kokių priemonių bus imtasi, siekiant atkurti finansinę būklę.
  • Turi būti aprašomas įmonės turtas.
  • Turi būti įtraukiamos visos įmonės sudarytos sutartys (išimtis – darbo sutartys, jų įtraukti nereikia).
  • Turi būti pateikiama visa informacija apie kreditus.

Plane turi būti kuo tiksliau nurodoma finansinė situacija, pateikiami visi būtini dokumentai bei kuo detaliau nurodoma, kokių priemonių konkrečiai bus imamasi.

Restruktūrizavimo pliusai

Atlikus restruktūrizavimą, įmonė išvengia bankroto, toliau tęsiama įmonės veikla.  Darbuotojai išsaugo savo darbo vietas. Taip pat svarbu paminėti, kad įmonės restruktūrizacija turi naudos ne tik pačiai įmonei, bet ir kreditoriams, nes sudarius mokėjimo planą ar iš naujo aptarus mokėjimo sąlygas (galbūt pailginus terminą ar sumažinus palūkanas), jie turi galimybę atgauti savo lėšas.

Įmonės valdymas restruktūrizacijos metu

Įmonės viduje ženklių pokyčių neatsiranda, vadovaujamas pareigas ir toliau užima tie patys asmenys, kaip ir iki restruktūrizacijos pradžios. Vienintelis skirtumas – atsiranda teismo paskirtas restruktūrizacijos administratorius, kuris prižiūri ar veikla toliau vykdoma remiantis sudarytų planu.

Įmonės valdymas restruktūrizacijos metu

Kiekviena įmonė gali patirti finansinių sunkumų, svarbiausia nelaukti tol, kol situacija taps nepataisomai bloga ir kol vienintelė išeitis liks tik bankroto skelbimas. Kol dar yra reali galimybė atkurti įmonės veiklą – svarbu ta galimybe pasinaudoti.

Naujausi įrašai