Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išsirinkti geriausią teisininką

Prireikus teisinės pagalbos ar konsultacijos, savaime suprantama, kad imama dairytis savo srities profesionalų. Tačiau teisininkų, teikiančių savo paslaugas, pasirinkimas yra iš tiesų nemažas. Todėl  svarbu neskubėti kreiptis į patį pirmą pasitaikiusį teisininką, mat patekus pas kompetencijos stokojantį asmenį, jūsų gali laukti nemaži finansiniai nuostoliai bei taip ir likusi neišspręsta jūsų problema. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kurie bus naudingi, siekiant išsirinkti patį geriausią teisininką.

Rinkitės teisininką pagal specializaciją

Greičiausiai dauguma žmonių, kurie pradeda dairytis teisininko, pirmiausiai ieško draugų arba pažįstamų rekomendacijų. Žinoma, rekomendacijos yra itin naudinga informacija, nes žinosite, ko galite tikėtis iš pasirinkto asmens . Tačiau labai svarbu yra atsižvelgti ne tik į teisininko asmenines savybes, bet ir į tai, kokioje srityje jis specializuojasi, pavyzdžiui vienas teisininkas gali daugiausiai patirties turėti baudžiamosiose bylose, o kitas labiau specializuojasi žmonių teisių bylose, todėl žinokite ko ieškote.

Rinkitės teisininką pagal specializaciją

Teisininkas, daugiausiai patirties turintis vienoje srityje, turės daugiausiai kompetencijos, galės iš anksti numatyti ir išvengti įvairių galimas situacijas, kurios gali būti numatomos tik su jomis susidūrus.

Atkreipkite dėmesį į teisininko patirtį

Žinoma, neverta nusistatyti, kad jaunas teisininkas jūsų problemos neišspręs, tačiau įvertinkite tai, kad greičiausiai jis neturės daug patirties. Jei jums reikalinga nesudėtinga teisinė konsultacija – amžius neturėtų tapti rodikliu, nes jauni teisininkai neretai gali pasižymėti kur kas didesniu entuziazmu ir stengsis nuoširdžiai jums padėti. Vis dėlto jei jūsų problema keblesnė, reikalaujanti daugiau specifinių žinių,  vertėtų pasidairyti teisininko, kuris turi patirties ir jau savo praktikoje yra susidūręs su į jūsiškę panašia situacija.

Rinkitės advokatą pagal darbo vietą

Rinkitės advokatą pagal darbo vietą

Tai taip pat gana svarbus aspektas. Jei jūs gyvenate Klaipėdoje, o jūsų pasirenkamas teisininkas dirba Vilniuje, gali kilti keblumų. Žinoma, šiuolaikinės technologijos, tokios kaip telefonas ar internetas leis komunikuoti net ir esant skirtingose šalyse, tačiau įvertinkite iš anksto ar jums pakaks palaikyti ryšį tokiu būdu. Žinoma, jei jūsų problema nėra itin sudėtinga, greičiausiai to gali užtekti. Vis dėlto jei planuojate ar numanote, kad su teisininku reikės dažniau susitikti ir lauks ilgesnės konsultacijos – įvertinkite tai, ar jums bus patogu pas jį nuvykti tiek kartų, kiek reikės.

Asmeninis ryšis

Suprantama, kad neverta rinktis teisininko vien pagal tai, ar jis jums paliko gerą įspūdį kaip žmogus. Tačiau jei jūs neužmezgate su juo ryšio, jaučiate, kad jis jūsų nesupranta arba supranta klaidingai – įvertinkite tai tinkamai. Jei negalėsite teisininku visiškai pasitikėti, didelė tikimybė, kad gali kilti keblumų sprendžiant jūsų teisines bėdas.

Asmeninis ryšis

Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kaip teisininkas bendrauja, ar jums malonu su juo kalbėtis, ar jaučiatės patogiai. Geras teisininkas turėtų su jumis bendrauti maloniai.

Ir pabaigai, jei išsirinkote teisininką, tačiau jaučiate, kad jis jūsų lūkesčių nepateisino ar atsirado abejonių, kad jo kompetencijos gali nepakakti – nebijokite atsisakyti jo paslaugų ir paieškoti kito. Prisiminkite, kad jūs mokate pinigus už jums suteikiamas paslaugas, todėl turite teisę rinktis.

Naujausi įrašai