Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip apsaugoti namus nuo vagysčių per atostogas

Artėjant šiltajam metų sezonui, dauguma pradeda vis aktyviau planuoti savo atostogas: renkasi kur vykti, su kuo vykti ar net pradeda pirkti daiktus, kurių prireiks. Vis dėlto pats svarbiausias dalykas, kuriuo būtina pasirūpinti dar neišvykus – namų apsauga. Būtent atostogų laikotarpis ar ilgieji savaitgaliai tampa pačiu darbymečiu ilgapirščiams. Svarbu nepamiršti, kad tuščiuose namuose gali įvykti ir kitų nelaimių – gali kilti gaisras ar kaimynus aplieti vanduo iš jūsų būto. Tad kad atostogos būtų kuo ramesnės – nemažai pasirūpinti galime iš anksto. Apie tai ir kalbame šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše.

Žinoma pats svarbiausias dalykas, nuo kurio reikia apsaugoti namus – vagystės. Atostogų laikotarpiu itin padaugėja vagysčių, tad nenuostabu, kad tuo laiku, kai žmonės turėtų ilsėtis, jie nerimauja ar viską ras sugrįžę. Vis dėlto nerimui sumažinti nemažai priemonių galima imtis dar prieš išvykstant.

Draugiška kaiminystė

Draugiška kaiminystė

Pirmas patarimas, kuris nieko nekainuoja ir yra labai efektyvus – draugiška kaimynystė. Svarbu susibičiuliauti su savo kaimynais, tokiu būdu, pastebėję įtartinus asmenis prie jūsų namų – kaimynai nedelsdami  paskambins policijai. Taip pat vertėtų paprašyti kaimynų, kad iš jūsų pašto dėžutės išimtų visą korespondenciją – nes pilna pašto dėžutė, tai  lyg signalas vagims, kad namuose nieko nėra.  Gyvenantiems daugiabutyje vertėtų apsvarstyti galimybę įsirengti telefonines spynas. Tokiu būdu vagims nepavyks pakliūti į laiptinę taip lengvai. Iki šiol naudojami būdai laiptinei rakinti, nėra saugūs, kodą galima lengvai sužinoti, rakto kopiją – pasidaryti. Praktika įrodo, kad didžioji dalis vagysčių – kruopščiai planuojamos, tad vagys prieš pradėdami vykdyti nusikaltimą – pirmiausiai kruopščiai viską ištyrinėja.

„Nematomos spynos“

Durų užraktai

Taip pat labai svarbu užtikrinti durų bei langų apsaugą. Duris patariama rinktis šarvuotas arba dvigubas – kuo daugiau spynų vagims reikės įveikti – tuo didesnė tikimybė, kad jie neapvogs jūsų namų. Vis labiau populiarėja „nematomos spynos“ – tai specialios spynos, įrengiamos ant durų iš vidaus, o užrakinamos jau išėjus, su specialiu nuotolinio valdymo pulteliu. Langus patariama papildomai apsaugoti sutvirtinant specialiais skląsčiais, įrengiamais vidinėje pusėje. Iš išorės jos nėra matomos, o langus apsaugo puikiai.

Vaizdo kameros

Sumontuota vaizdo kamera

Nuosavų namų šeimininkams vertėtų pasvarstyti apie vaizdo kameras, kurios leistų greičiau surasti vagis, jei namai vis dėlto būtų apiplėšti. Taip pat  dalį vagių jos ir atbaidytų. Taip pat vertą įsirengti lauko apšvietimą, kuris reaguotų į judesius. Išvykstant iš namų ilgesniam laikui – reikėtų atkreipti dėmesį, kad šalia langų nebūtų palikta gerai matomų vertingų daiktų – nes tai gali tapti tikru masalu ilgapirščiams. Turint daug vertingų papuošalų ar pinigų, laikomų ne banke – patariama įsirengti seifą. Taip pat nuosavų namų šeimininkai gali įsirengti iš lauko pusės nuleidžiamas langines. Jos dažniausiai yra sunkios, nuleidžiamos automatiškai nuotolinio pultelio pagalba – tai sukliudys vagims  į namus patekti pro langus.

Vagys tampa vis labiau pasiruošę ir išmanūs – policija pastebi, kad neretai jie socialiniuose tinkluose ištyrinėja, į kokius namus verta laužtis. Juk žmonės taip noriai dalinasi savo kasdieniu gyvenimu – pasakoja kur vyksta atostogauti, kiek laiko bus – taip vagys nustato laiką, kada geriausiai vogti. Iš keliamų nuotraukų, jie mato kone visus namus iš vidaus – taip gali nesunkiai nuspręsti į kuruos labiausiai apsimoka laužtis.

Namų signalizacija

Dažnai išvykstantys iš namų, turėtų apsvarstyti galimybę įsirengti signalizaciją – tai vienas efektyviausių būtų užkirsti kelią apiplėšimui. Signalizacijos būna dviejų rūšių: Konvencinės – kurios nurodo zoną, kurioje vykdomas apiplėšimas ir adresinės – kurios jau nurodo tikslų adresą. Turint namuose daugiau vertingo turto – turėtų apsvarstyti galimybę turtą apsidrausti. Nes net ir įsirengus signalizaciją – dar nėra garantijos, kad apsaugos darbuotojai suspės laiku atvykti. O apsaugos bendrovės neprisiima atsakomybės dėl prarasto turto.

Namų signalizacija

Nemažai nepatogumų sukelia ir kitos nelaimės. Tokios kaip vanduo, užliejęs jūsų ar kaimynų butą ar net kilęs gaisras. Apvogus butą – daiktus galima nusipirkti naujos, o štai gaisras gali sunaikinti viską iki pat pamatų. Dėl to rekomenduojama įsirengti namuose gaisro signalizaciją, su dūmų detektoriais. Bent kartą per metus, ypač prieš vykstant ilgesnių atostogų, išsikviesti į namus meistrą, kad šis patikrintų ar visos elektros instaliacijos yra tvarkingos. Tas pat rekomenduojama pasielgti  ir su vandentiekiu – išsikviesti meistrą, kuris patikrintų, ar vamzdynas tvarkingas. Kuo daugiau įdėsite pastangų namus apsaugant – tuo didesnė tikimybė išvengti nelaimės

Naujausi įrašai