Grįžti į pagrindinį puslapį

Neatrastos Lietuvos vietos

Vasaros savaitgaliais neretam norisi pasipustyti padus ir išvykti ten, kur dar nėra tekę būti. Gyvenant Lietuvoje tai itin patogu – juk beveik visur galima nuvažiuoti per daugiausiai 3-4 valandas, o dažniausiai ir greičiau. Tačiau kai kuriems iškyla problema: atrodo visur jau viešėta, viskas pamatyta, kur gi vykti toliau? Čia mes atskubame Jums į pagalbą ir papasakosime apie dvi, dar ne visų atrastas Lietuvos vietas!

Kadagių slėnis

Na gerai, gal ir ne tokia nežinoma vieta, tačiau, skirtingai nei Lajų take ar naujajame Birštono apžvalgos bokšte, čia dar neteko matyti eilių. Taigi – tikėtina, kad čia dar nespėjote apsilankyti, ypač jei esate ne iš Kauno.

Kadagių slėnis
Kadagių slėnis vakare

2016-aisiais, šis takas buvo išrinktas gražiausiu pažintiniu taku Lietuvoje. Ir tikrai ne veltui – ant stataus Nemuno šlaito įrengtas, jis stovi tiesiai virš 5 ha ploto kadagyno. Pastarajam yra suteiktas valstybinės reikšmės gamtos paminklo statusas. Dėl savo unikalios pozicijos, šiame kadagyne galima aptikti ne tik didžiulių – iki 12,5 m siekiančių – kadagių, bet ir gausybę itin retų augalų bei vabzdžių. Apačioje matoma išplatėjusi Nemuno vaga, bei viduryje upės įsitaisiusi Dabintos sala. Joje, vasaros metu, peri daugybė paukščių.

Pažintinis takas nėra ilgas – tik 1,3 km, taigi jis puikiai tiks tiek mažiems, tiek ir šiek tiek didesniems. Jis pritaikytas ir neįgaliesiems, nesunkiai prieinamas vežimėliu, todėl neteks patirti didelių nepatogumų lankantis šioje nuostabioje vietoje.

Kadagių slėnis rudenį
Kadagių slėnis rudenį

Norint surasti Kadagių slėnį persistengti nereikės. Jį nesunkiai galima rasti su išmaniojo telefono žemėlapių programėlės pagalba, tačiau ir patį kelią nėra sudėtinga atsiminti. Vykstant nuo Kauno pusės, važiuokite pro Vaišvydavą, nuo ten važiuokite link Piliuonos. Dar neprivažiavus jos, atsidursite trijų kelių sankryžoje, kur reikės pasukti kairėn, važiuoti į Leonavo kaimą, kur rasite ženklus nukreipiančius link Jūsų tikslo.

Jei važiuosite iš pietų, t.y. pro Prienus, pirmiausiai važiuokite link Pakuonio, pro jį tiesiai pagrindiniu keliu link Piliuonos, ir pravažiavus ją, netrukus atsirasite toje pačioje trijų kelių sankryžoje. Nuo ten laikykitės dešinesnio kelio ir netrukus pasieksite Kadagių slėnio prieigas.

Basų kojų takas Anykščuose

Jei visgi nusprendėte aplankyti visų pamėgtą Lajų taką, pasiūlysime neskubėti ir pasvarstyti apie kitą, visai netoliese esančią pramogą. Ypač, jei tarp medžių lajų pasivaikščioti Jums jau yra tekę.

Traukinių stotis Anykščiuose
Traukinių stotis Anykščių rajone

Netoli Anykščių, garsiojo šilelio paunksmėje esančiame Puntuko kaime, yra įrengtas 1,1 km ilgio takas, kuriuo keliauti galima tik basomis. Tako įkūrėjai ragina išeiti iš miestietiškos komforto zonos ir pasivaikščioti natūraliais paviršiais taip, kaip motina gamta ir norėjo – basomis. Juk už pėdų masažą mieste gali tekti sumokėti nemažus pinigus, o čia jis pusvelčiui – kainos nuo 2 iki 4 EUR. Be to, šiame take ne tik pamasažuosite savo pėdas, bet ir sužinosite daugiau apie Antano Baranausko apdainuotą Anykščių šilelį (juk jame ir vaikščiosite) bei Puntuko kaimo apylinkes.

Take teks praeiti smėliu, akmenėliais, netgi kankorėžiais ar kelmais! Čia ypač patinka vaikams – juk ne kasdien tenka palakstyti kutenančia skalda ar tvirta pušies žieve. Jautresnių pėdų savininkams įrengtos atkarpos, kur galima rinktis – eiti akmenėliais ar pailsinti nervų galūnėles ir keliauti lentelėmis dengtu taku. O rato pabaigoje, drąsiausiems teks pereiti ir pelkę. Grįžus, prie namelio, kuris jus pasitiko, rasite prausyklą, kur galėsite nusiplauti purvinas kojas.

Puntuko akmuo
Puntuko akmuo

Žinoma, norint pasivaikščioti neįprastu taku, reikia ten ir atvykti. O tai yra gana nesudėtinga. Nuo Anykščių važiuokite Puntuko link. Likus maždaug kilometrui, privažiuosite žiedinę sankryžą, šalia kurios stovės didelis ženklas, netgi trimis kalbomis kviečiantis užsukti į pažintinį taką ir kuriam laikui pamiršti apie batus.

Štai prašome: dar dvi vietos, kurias galite aplankyti užėjus tai maloniai kelionių karštinei. Raginame paskubėti, kol dar liko šiek tiek vasaros. Nors Kadagių slėnis gražus visais metų laikais, Anykščių šilelio taku vaikščioti basomis žiemą gali būti ne taip smagu. Tikimės, kad naujos kelionės atneš kuo puikiausių įspūdžių ir naujų potyrių. Gero kelio!

Naujausi įrašai