Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip išsirinkti geriausius riedučius

Artėjantis pavasaris daugelį iš mūsų vilioja vis daugiau laiko praleisti gryname ore. Dienos ilgėja, oras gerėja, todėl leisti laisvalaikį užsidarius namuose tampa nebeaktualu. Be gryno oro, dažnai norisi ir kuo daugiau judėti. Tačiau bėgiojimas ar važinėjimas dviračiu tinka ir patinka ne kiekvienam. Žmonėms, kurie nori pajudėti, pasportuoti ar tiesiog rasti naują užsiėmimą – siūlome išmėginti riedučius. Kurį laiką pasivažinėjus jais, jausitės kaip po gana energingos treniruotės, o kartu patirsite ir puikių emocijų bei praleisite daugiau laiko gryname ore. Beje, tai itin puikus užsiėmimas, kuriuo gali mėgautis visa šeima.

Šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės patarimais, kaip išsirinkti geriausius riedučius, jei tai darote pirmą kartą.

Kaip išsirinkti tinkamus riedučius

Prieš renkantis, pirmiausiai jums reikia gerai pagalvoti, kiek laiko per savaitė skirsite riedučiams ir kiek norite pasiekti su šiuo užsiėmimu. Jei jūsų tikslas tiesiog kartas nuo karto su visa šeima pasivažinėti parke – jums reikės vieno tipo riedučių, o štai jei norite išmokti įmantresnių triukų – jau reikėtų rinktis visiškai kitas savybes turinčius riedučius.

Pagrindiniai riedučių tipai:

  • Fitneso („Fitness“) – šio tipo riedučius rekomenduojama rinktis tada, jei planuojate tiesiog retkarčiais pasivažinėti lygiomis dangomis, nepaverčiant to sportu, o tiesiog paprastu laisvalaikio užsiėmimu. Jie yra minkšti, patogūs kojai, lengvi, turi kulne įmontuotą stabdį.
  • Laisvojo stiliaus („freeskate“) – šis riedučių tipas nuo fitneso skiriasi tuo, kad batas yra jau kietesnis, juose koja jausis stabiliau, todėl jie yra tinkami važinėtis ir nelygiais paviršiais. Taip pat su šio tipo riedučiais lengviau manevruoti.
  • Greitojo riedėjimo („Speedskate“) – tai profesionaliam naudojimu skirti riedučiai, su kuriais pavyks išvystyti didelį greitį. Šio tipo riedučius renkasi tie, kurie nori dalyvauti varžybose. Kasdieniam naudojimui jie netiks, nes nėra itin patogus, su jais sunku manevruoti.
  • Keturračiai („Quad“) – šie riedučiai išsiskiria tuo, kad jų keturi ratai yra išdėstyti ne vienoje eilėje, o po du (primena mašinos ratus). Tokio tipo riedučiai labiausiai tinkami naudojimui patalpose, su jis didelio greičio ar manevringumo išvystyti nepavys, tačiau visiškiems naujokams, kurie ant riedučių stojasi pirmą kartą, jie gali tikti, mat yra kur kas stabilesni.
  • Miesto („Aggressive“) – šie riedučiai tinkami tiems, kurie nori išmokti įvairius triukus, sudėtingus manevrus. Tačiau svarbu paminėti, kad dėl mažesnių ratų, jie netiks ilgesnių distancijų važinėjimui. Ilgesniems pasivažinėjimams verčiau paieškoti riedučių modelio su didesniais ratukais.

Taip pat renkantis riedučius, būtina juos pasimatuoti. Svarbu, kad koja juose jaustųsi patogiai ir tvirtai. Jei riedučiai spaus – greitai prisitrinsite pūslių, tačiau jei jie bus per dideli ar per platūs, koja praras stabilumą ir rizikuojate patirti traumą.

Riedučiai - naudingas užsiėmimas

Ir svarbiausia – važinėjimas riedučiais ne tik labai smagus, bet ir itin naudingas sveikatai užsiėmimas, kurio metu dirba kone visi raumenys. Taip pat važinėjimas riedučiais pagreitina medžiagų apykaitą, pagerina širdies veiklą. Todėl jei itin nemėgstate bėgiojimo arba kardio treniruoklių sporto klube – riedučiai itin gera ir kur kas linksmesnė  alternatyva jiems.

Naujausi įrašai