Grįžti į pagrindinį puslapį

Vestuvės: vestuviniai žiedai

Praėjusiame straipsnyje kalbėjome apie sužadėtuves bei žiedus šiai ypatingai progai. Susižadėjus, daug porų būna užpilami klausimais: o kada gi ateis didžioji diena? Tačiau visi žinome kaip sudėtinga yra planuoti vestuves, rinkti įvairiausias smulkmenas. O kai kurios smulkmenos pasirodo ne tokios smulkios, kaip gali atrodyti. Vestuviniai žiedai yra vienas iš svarbiausių tuoktuvių elementų, jie simbolizuoja nesibaigiantį jaunųjų sielų susijungimą. Dėl šios priežasties itin svarbu išsirinkti abejiems jauniesiems tinkamus žiedus. Pasidomėkime kaip tai padaryti.

Medžiagos

Dar prieš einant į juvelyrikos parduotuvę galite su antrąja puse apsispręsti kokio metalo žiedo norėtumėte. Populiariausi, žinoma: auksas ir platina. Nepamirškite, kad auksas būna ne tik gelsvas, bet ir baltas, rožinis ar net juodas. Taip pat, vienas žiedas gali kombinuoti ir keletą metalų, taigi nesunkiai galima rasti kompromisą, jei vienam patinka vienoks, o kitam kitoks.

Įvairūs vestuviniai žiedai
Vestuviniai žiedai būna ir auksiniai ir platininiai

Jei rinksitės auksą, rekomenduojama rinktis 585 prabą (lydinyje bus 58,5% gryno aukso). Pats auksas yra gana minkštas, todėl norint jį sutvirtinti jis lydomas su kitais metalais. Taip žiedas tampa ilgaamžiškesnis, lengvesnis ir… pigesnis. Vestuvinių žiedų kainos varijuoja nuo maždaug 200 iki tūkstančių eurų už porą.

Taip pat svarbu nuspręsti ar norite žiedo su brangakmeniais ar be. Išgąsdinti aukštos kainos nemažai žmonių renkasi pusbrangius akmenis: gintarą, cirkonį, juoduosius deimantus, topazą ir pan. Tačiau, šie yra gerokai trapesni nei deimantai, taigi, jei akmuo didelis gali visur kliūti ir ilgainiui aptrupėti, prarasti savo išvaizdą. Taigi geriau investuoti į žiedą su nedidele, tačiau kokybiška akute arba tiesiog be jos.

Žiedo forma ir dydis

Skirtingai nei sužadėtuvių žiedas, vestuvinis bus nešiojamas kasdien visą vestuvinį gyvenimą, todėl itin svarbu atkreipti dėmesį į žiedo formą ir dydį. Kone visi juvelyrai rekomenduoja žiedus su vadinamąja „komforto zona“. Ji sukuriama išgaubiant vidinę žiedo dalį, taip padarant vietos pirštui plėstis, neleidžiant žiedui taip lengvai užstrigti.

Vestuviniai žiedai turi būti patogūs
Žiedai visų pirma turi būti patogūs

Kai kurie jaunieji dažnai linksta prie itin modernių ar įmantrių žiedo formų. Gaila, tačiau neretai tenka nusivilti itin stambiais žiedais, kurie dėl didesnio pločio ar neįprastų formų gan greit susidėvi. Juk didesnis plotis reiškia ir didesnį paviršiaus plotą – galimą trinties zoną. Ištaigingesnės formos, kampai, akutės ar kraštai kimba už rūbų, su jais sunku dėvėti pirštines žiemą. Be to, pasirinkus žiedą su išgraviravimu, tarpeliuose gali kauptis įvairūs nešvarumai, jis praras išvaizdą.

Taip pat svarbu ir žiedo svoris. Jei nesate pratę prie papuošalų ant Jūsų pirštų, rekomenduojama rinktis lengvesnius žiedus. Įprastai vienas žiedas sveria 6-9 gramus. Tačiau, venkite ir itin lengvų žiedų – jie yra ženkliai prastesnės kokybės ir gali greit susilankstyti net nuo įprastinių veiklų. Minimalus žiedo svoris turėtų būti apie 4 gramus.

Kaip rinktis?

Rinktis žiedus rekomenduojama gyvai, juvelyrikos salone. Visų pirma, taip galėsite sužinoti tikslų savo žiedo dydį ir palengvinti paieškas, nes galėsite vietoje pasimatuoti planuojamą papuošalą. Žinoma, idėjas ar įdomius modelius galite pasitikrinti ir internete. Tačiau, neretai nutinka ir taip, kad ekrane pamatyta nuotrauka jus sužavės, tačiau realybėje, netobulame apšvietime ar ant Jūsų piršto žiedas nebeatrodys taip gerai.

Išbandykite visus variantus
Išbandykite visus dominančius variantus

Nebijokite matuotis įvairiausių, iš pirmo žvilgsnio ne itin patrauklių žiedų. Galbūt neįdomus ar negražus žiedas turės detalę, kuri Jums itin patiks. O geras juvelyras tikrai sugebės sujungti ir keletą dizainų bei sukurti unikalų žiedą, kuris bus tikrai Jūsų.

Matuojantis nepamirškite, kad Jūsų piršto dydis nėra stabilus. Vasarą pirštai šiek tiek patinsta, žiemą jie labiau susitraukę, taigi turėkite tai omenyje. Piršto dydžiui gali turėti įtakos ir daug kitų veiksnių, kuriuos svarbu įvertinti, kad ateityje žiedas nepradėtų spausti ar nepasidarytų per laisvas ir jo nepamestumėte.

Jaunavedžių pora
Svarbiausia ne grožis, o žiedo kokybiškumas ir ilgaamžiškumas

Žinoma, galiausiai daug kas atsiremia į biudžetą. Vestuviniai žiedai kaina dažniausiai nusileidžia sužadėtuvių žiedui, tačiau ši vis vien nėra menka. Atsižvelkite į savo galimybes ir rinkitės aukščiausios kokybės produktą. Vestuvinis žiedas Jums turės tarnauti daugybę metų, taigi neverta rinktis itin gražaus, tačiau mažiau kokybiško papuošalo, kuris praras savo išvaizdą greičiau nei tikėjotės. Pasirinkite tokią formą, kuri Jums bus patogi – darbuotojai parduotuvėje tikrai galės Jums padėti šiuo klausimu ir informuos apie galimas problemas. Tikimės, kad žiedas Jums tarnaus visą gyvenimą ar net ilgiau!

Naujausi įrašai