Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką reikia žinoti apie valiutos konvertavimą?

Ne vienas iš mūsų mėgstame keliones, naujus įspūdžius ir potyrius. O be ko sunku įsivaizduoti kelionę? Be lagamino? Be viešbučio rezervacijos? Be jų išsiversti įmanoma, tačiau daug sunkiau bus be pinigų. Dabar, esant Eurozonoje, kelionės Europoje tapo daug paprastesnės, nebereikia keistis valiutos, sukti galvą ką daryti pasibaigus gryniesiems. Tačiau nemažai tarp lietuvių itin populiarių kelionių šalių euru nesinaudoja. Ką daryti tokiu atveju ir kaip nenudegti keičiantis valiutą? Patarsime Jums!

Grynieji ar kortelė?

Pirmasis klausimas kuris kyla: geriau vietinę valiutą vežtis grynaisiais ar tiesiog atsiskaitinėti kortele? Atsakymas priklauso nuo Jūsų kelionės tikslo.

Grynieji ar kortelė
Grynieji ir kortelės

Jau keletą metų itin populiaru važiuoti apsipirkti į Lenkiją. Šioje šalyje beveik visose parduotuvėse stovi kortelių skaitytuvai ir atsiskaitant kortele nekils jokių problemų. Kita vertus, vykstant į egzotiškesnę šalį, pvz.: Maroką, grynieji bus nepakeičiami, nes didžioji dauguma atsiskaitymų vyksta ne elektroniniu būdu.

Kortelės

Kai kurie kortelių vartotojai baiminasi didelių keitimo mokesčių atsiskaitant kortele svečioje šalyje, todėl vežasi nemažas grynųjų sumas. Baimintis nevertėtų, nes šiuo atveju tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios gali padėti sutaupyti.

Atsiskaitymas kreditine kortele
Atsiskaitant kortele rinkitės vietnę valiutą

Jei yra galimybė kortelių skaitytuve pasirinkti atsiskaitymą eurais arba vietine valiuta, visuomet rinkitės vietinę valiutą. Šiuo atveju valiutos konvertavimas bus atliekamas pagal Jūsų kortelės teikėjo („VISA“, „Mastercard“ ir kt.) valiutos keitimo kursą. Jie kinta kasdien, tačiau juos galite sužinoti apsilankę kortelių teikėjų interneto puslapiuose. Taip pat bus pridedamas banko valiutos konvertavimo mokestis. Šis nekinta, o jį taip pat galite sužinoti savo banko tinklalapyje.

Renkantis atsiskaitymą eurais, valiutos keitimas bus atliekamas pardavėjo banke ir bus taikomas pardavėjo antkainis, todėl galutinė suma išaugs. Jos tiksliai žinoti negalėsite, nes informacija apie taikomus įkainius nebus skelbiama viešai.

Grynieji

Nors atsiskaitinėti kortele yra žymiai patogiau ir ne itin brangiau, nei grynaisiais, kai kuriais atvejais to padaryti gali ir nepavykti. Tokiu atveju taip pat verta žinoti kaip elgtis.

Atsiskaitymas grynais
Pinigus keiskite prieš kelionę arba vietos bankuose

Jei teks atsiskaitinėti grynaisiais, juos išsikeiskite dar prieš vykstant į kelionę. Priklausomai nuo to kokiu transportu ir kur vyksite, gali būti keletas būdų keistis pinigus. Vykstant į Lenkiją, patogumo sumetimais gali kilti noras pinigus keistis pakeliu, netoli sienos esančiose keityklose. Nesusigundykite patogumu, mat už jį gali tekti nemažai sumokėti – šiose keityklose vyrauja kone nepalankiausi Jums kursai. Daug verčiau pinigus keistis bankuose arba keityklose esančiose toliau nuo sienos. Taip prarasite truputį laiko (iki keliasdešimt minučių), tačiau beveik garantuotai sutaupysite ne vieną eurą.

Norint sužinoti kur pinigų keitimas bus Jums naudingiausias, internete galite rasti ne vieną valiutų kursų palyginimo platformą. Jose pasirinkę planuojamą keistis valiutą ir sumą matysite palankiausius kursus siūlančias įmones.

Ko vengti?

Atliekant valiutos keitimą, yra keletas vengtinų dalykų.

Bankomatas oro uoste
Naudokitės tik žinomų bankų bankomatais

Bankomatu užsienyje naudotis siūloma kuo rečiau, mat šie už grynųjų išdavimą su kitos šalies banko kortelėmis ima papildomą mokestį. Tačiau, jei nutiktų taip, kad kelionėje pristigsite grynųjų, o atsiskaityti kortele nebus galimybės, naudokitės tik gerai žinomų bankų bankomatais. Taip pat įsitikinkite, kad bankomatas yra atviroje vietoje, stenkitės juo nesinaudoti būdami vieni.

Apibendrinimas

Taigi, kaip matome, kortele atsiskaitinėti net ir užsienyje gali būti žymiai patogiau nei grynaisiais. O kur dar papildomas saugumas… Tačiau visada svarbu atsižvelgti ir į platesnį kontekstą – kai kur kortelės gali būti paprasčiausiai nepriimamos. Tokiu atveju pinigus išsikeiskite prieš išvykstant, nesinaudokite valiutų keityklų esančių šalia valstybių sienų paslaugomis – ten teks permokėti. Taipogi venkite užsienio bankomatų, nes jie įprastai nuskaičiuoja papildomą mokestį už valiutos konvertavimą.

Tikimės, kad Jūsų kelionės nuo šiol taps dar patogesnės ir draugiškesnės Jūsų piniginei. Vadovaukitės mūsų patarimais ir keliaujant neteks nusivilti!

Naujausi įrašai