Grįžti į pagrindinį puslapį

Kaip iš anksto užsitikrinti didesnes pajamas išėjus į pensiją

Būdami jauni ir darbingi,  retai susimąstome apie mūsų laukiančią pensiją. Nors dauguma itin populiarių motyvuojančių posakių mums sako, kad reikia gyventi čia ir dabar, šia diena, vis dėlto vertėtų pagalvoti ir apie tai, kaip gyvensime ne tik rytoj, bet ir po dvidešimt ar daugiau metų. Šiandien norime pasidalinti keliais patarimais, kurie gali padėti iš anksto pasirūpinti oria ir užtikrinta senatve.

Pradėkite kuo ankščiau

Kuo ankščiau pradėsite rūpintis – tuo saugesnę senatvę galėsite užsitikrinti. Atsikratykite išankstinio nusistatymo „per anksti, per jaunas, dar daug laiko ir t.t.“, nes niekada nebus nei per anksti, nei per daug laiko.

Pradėkite kuo ankščiau

Vienas pagrindinių pajamų šaltinių, sulaukus senatvės – pensija. Jei iki šiol dar nesidomėjote pensijos kaupimo sistema, galite ir nežinoti, kad nuo 2003-ųjų yra numatomos trys pensijų kaupimo pakopos, su kuriomis Jus ir supažindinsime.

Pensijų kaupimo pakopos ir jų ypatumai:

I-oji pakopa: Tai mums jau gerai žinoma ir pažįstama Sodros mokama pensija, kurią sudaro lėšos, sumokėtos per visą laikotarpį, kai buvo mokami mokesčiai susiję su darbo santykiais.

II-oji pakopa: šios pakopos dalyviai dalį socialinio draudimų įmokų nukreipia į pasirinktą pensijų kaupimo fondą. Šiuo atveju išėjęs į pensiją asmuo gaus dvi pensijas: vieną – įprastai gaunamą iš Sodros, o antrąją mokės pasirinktas fondas.

III-oji pakopa: šios pakopos dalyviai savarankiškai kaupia lėšas pensijai, pasirinktame pensijų kaupimo fonde, patys pervesdami tam tikrą dalį lėšų kiekvieną mėnesį.

Kiekvienas asmuo pasirinktinai gali būti  tiek vienos, tiek ir kelių kaupimo sistemų dalyviu. Svarbiausia su jų tvarkomis susipažinti kuo ankščiau.

Pensijų kaupimo pakopos

Pensijai kaupti vertėtų pradėti vos pradėjus dirbti, kol dar nesate sukūrę šeimos, neturite didelių finansinių įsipareigojimų bei kitų išlaidų – didesnę dalį galėsite skirti ramiam gyvenimo rudeniui užtikrinti.

Kaupkite reguliariai

Jei nusprendėte patys skirti  tam tikrą dalį pajamų senatvei, darykite tai reguliariai, nesvarbu kokios to mėnesio pajamos. Žinoma, gyvenime pasitaikys  įvairiausių situacijų: bus metų, kai galbūt teks dirbti už minimalų darbo užmokestį, tačiau bus ir tokių, kai gausite itin dideles pajamas. Nesvarbu, kokio dydžio pajamas gaunate šiuo metu, atitinkamą dalį atsidėkite. Savaime suprantama, kad atsidedama suma  nebus tokia pati, gaunant mažas pajams ir gaunant dideles, tačiau svarbiausia yra reguliarumas.

Alternatyvūs pensijų kaupimo būdai

Finansų ekspertai dažnai stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad nevertėtų kliautis tik vienu pensijų kaupimo būdu ir nepasitikėti vien Sodra, ypač esant tokiems dideliems emigracijos mastams ir vis mažėjančiam gimstamumui. Žinoma, jokiu būdu nepatariame pinigų kaupti savarankiškai, kaip liaudyje mėgstama sakyti „kojinėje“, tai pats nesaugiausias variantas.

Alternatyvūs pensijų kaupimo būdai

Kaip viena iš alternatyvų gali būti ir pavyzdžiui kaupiamasis gyvybės draudimas, kurio laikotarpiui pasibaigus, sukauptos lėšos būtų skiriamos pensiniam draudimui. Taip pat turint galimybę, galima investuoti į nekilnojamą turtą, vertybinius popierius  bei ieškoti kitų alternatyvų, nesudedant  visų vilčių tik į vieną kaupimo būdą.

Pensija ir dirbantys ne pagal darbo sutartį

Asmenys, kurių pajamos gaunamos dirbant pagal darbo sutartį, yra daugiau ar mažiau ramūs dėl savo pensijos, o kaip elgtis tiems, kurie dirba pagal individualios veiklos pažymėjimą, verslo liudijimą, autorines sutartis ir t.t.? Dauguma tokia veikla užsiimančių asmenų kaupia savarankiškai, bet jie tikrai turi galimybę gauti ir pensiją, dalyvaudami II- oje ir III-oje kaupimo pakopoje.

Nesvarbu nuo kokio amžiaus pradėsite rūpintis savo senatve, kokių priemonių imsitės – svarbiausia nelaukti jos pasyviai, tikintis, kad kažkas kitas Jumis pasirūpins. Kiekvienas privalome pasirūpinti patys savimi, tinkamu metu priimant tinkamus sprendimus.

Naujausi įrašai