Grįžti į pagrindinį puslapį

Ką reikia žinoti, nusprendus investuoti į verslą

Vis daugiau žmonių šalia pagrindinio pajamų šaltinio, ieško ir papildomų pajamų šaltinių, kurie pagerintų finansinę padėtį, sukurtų stabilumą ar padėtų apsirūpinti geresniam rytojui. Vieni žmonės dairosi papildomo darbo, pradeda užsiiminėti kūrybine veikla arba nusprendžia investuoti. Tokiu būdu turimus pinigus priverčia dirbti ir uždirbti dar daugiau pinigų. Būtent apie investavimą į verslą mes ir kalbėsime šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše, dalinsimės naudingais patarimais bei įžvalgomis.

Konsultuokitės

Konsultuokitės

Svarbu įvertinti, kad investavimas privačiame sektoriuje yra rizikingas. Žinoma, jūs turite galimybę ženkliai padidinti savo pajamas, tačiau lygiai taip pat turite galimybę prarasti pinigus. Todėl jei neturite daug patirties, stenkitės neskubėti, kuo daugiau pasidomėti apie pasirinktą įmonę ar asmenį, nevenkite pasikonsultuoti ir su jau patyrusiais investuotojais, savo srities profesionalais. Jei tokių savo pažįstamų žmonių tarpe neturite, pasidairykite tokio pobūdžio konsultacijas teikiančių įmonių. Žinoma, konsultacijos greičiausiai nebus nemokamos, tačiau įgytos žinios bus naudingos ne tik sudarant savo pirmuosius sandorius, bet ir statys naudingų  žinių pamatą, kuris bus itin naudingas ir ateityje, jei nuspręsite šią veiklą tęsti ir toliau.

Diversifikuokite

Daugelis patyrusių investuotojų atskleidžia, kad norint sulaukti finansinės sėkmės investavime, vertėtų imtis diversifikavimo. Diversifikavimas – tai skirtingų veiklų ėmimasis (šiuo atveju investavimas į skirtingas kompanijas ar verslus), taip siekiama sumažinti pinigų netekimo riziką. Patariama investuoti net ne į dvi ar tris, o į septynias arba dešimt skirtingų įmonių. Pagalvokite, jei visus savo turimus pinigus investuosite tik į vieną įmonę, nesėkmės atveju prarasite viską, o štai jei būsite investavę į dešimtį, vienai sugriuvus, dar lieka devynios įmonės, kurios jums gali nešti didesnį ar mažesnį pelną.

Tarkitės su teisininkais

Tarkitės su teisininkais

Tarkitės su teisininku. Tai itin svarbu, nei vieno dokumento nepasirašinėkite, prieš tai nepasitarę su teisininku. Išimtis – jei patys turite teisinį išsilavinimą. Nepamirškite, kad jūs investuojate pinigus, rizika juos prarasti bet kuriuo atveju yra didelė, tačiau išsinagrinėję ir susipažinę su visais teisiniais aspektais, bent šiek tiek sumažinti riziką pavyks. Nepatingėkite su teisininku aptarti net iš pirmo žvilgsnio ne itin svarbius dokumentus, mat tai, kas jums atrodo aišku, tai dar neužtikrina, kad nėra jokių paslėptų „kabliukų“, dėl kurių ateityje galėsite patirti finansinių nuostolių. Prieš investuodami, stenkitės kuo labiau apsidrausti, todėl teisininko paslaugos – tai tam tikra investicija į saugumo užtikrinimą.

Žinokite kur investuojate

Dar vienas patarimas – investuokite į tas sritis, kuriose nusimanote. Tikrai nesakome, kad prieš investuodami, turite tapti vienos ar kitos srities specialistu, tačiau bendras suvokimas, kaip veikia tam tikra rinka, kokie yra potencialių klientų elgesio požymiai, pardavimų sezoniškumas ir t.t., tikrai bus naudingas. Jei investuosite į sritį, kurioje visiškai nenusimanote, rizikuojate, nes vargiai patikrinsite, ar jums teikiama teisinga informacija, nepastebėsite tam tikrų pavojaus signalų, kas galiausiai gali kainuoti jūsų investuotus pinigus.

Investavime visiškai išvengti rizikos nepavyks. Kartais net ir pats stabiliausias verslas gali sugriūti, o įmonė, dėl kurios  buvote ramūs, atnešti tik finansinius nuostolius. Tačiau kuo daugiau žinosite, kuo giliau ir detaliau domėsitės – tuo tikimybė investuoti sėkmingai bei pelningai tik didės.

Naujausi įrašai