Grįžti į pagrindinį puslapį

Finansiniai patarimai keliaujant į užsienį

Daugeliui iš mūsų daugiau ar mažiau tenka keliauti į užsienį: galbūt su šeima atostogauti, su draugais pramogauti, padirbėti ar tiesiog darbo reikalais. Kiekviena kelionė į užsienį yra neatsiejama ir nuo finansinių reikalų – juk vargiai pavyks išsiversti be pinigų. Todėl šios dienos Vivus Finance tinklaraščio įraše dalinamės finansiniais patarimais, kurie gali būti naudingi keliaujant į užsienį.

Turėkite grynųjų pinigų

Suprantama, kad naudotis banko kortele yra itin patogu, paprasta, piniginė yra neperkrauta kupiūromis, lengviau atsiskaitinėti. Tačiau prieš keliaujant į užsienį, būtina išsiaiškinti, kokia valiuta yra jūsų pasirinktoje šalyje. Taip pat visada turėkite su savimi grynųjų, nes keliaujant į kitas šalis, ypač į egzotiškus pasaulio kampelius, galite susidurti su situacija, kai kortele atsiskaityti tiesiog nebus galimybės.

Turėkite grynųjų pinigų

Taip pat jei pasirinktoje šalyje bus skirtinga valiuta nuo mūsiškės, būtinai išsikeiskite pinigus dar būdami Lietuvoje ir verčiau nepasilikite šio darbo paskutinei dienai. Turėdami kiek daugiau laiko, galėsite paieškoti geriausio valiutos keitimo santykio. Žinoma, pritrūkus pinigų, juos išsikeisti ar pasiimti iš bankomato galėsite ir nuvykę į pasirinktą šalį, tačiau turėkite omenyje, kad tokiu atveju greičiausiai gali tekti permokėti nemenką sumą pinigų vien už išėmimą ar keitimą.

Prieš išvykstant

Kad kelionė iš tiesų būtų be rūpesčių, o grįžus neužkluptų nemalonumai – būkite tikri, kad dar prieš išvykdami į kelionę, būsite apmokėję visas sąskaitas (paskolos įmokas, mokesčius, telefono sąskaitas ir t.t.). Tada grįžus jūsų nelauks nemalonūs laiškai su priminimais apie pradelstas įmokas bei nebus priskaičiuota jokių delspinigių.

Prieš išvykstant

Taip pat jei žinote, kad turite polinkį daugiau išlaidauti kelionėse, prieš išvykdami stenkitės apmokėti sąskaitas iš karto už du mėnesius. Tada kelionės metu galėsite pinigus leisti su ramesne sąžine, o grįžus, neteks sukti galvos kaip sumokėti kito mėnesio sąskaitas. Žinoma, greičiausiai visų sąskaitų sumokėti iš anksto nepavyks, bet jei apmokėsite bent didesnę dalį jų, laikotarpis po atostogų bus kur kas ramesnis.

Iš anksto sumokėkite už viešbučius

Jei kelionę planuojate savarankiškai, verčiau iš anksto išsirinkite ir sumokėkite už viešbučio kambarius. Kartais, norint patirti daugiau nuotykių, žmonės nusiperka tik kelionės bilietus, o kur apsistoti, ieško jau nuvykę į pasirinktą šalį. Tačiau nors šis variantas ir kvepia nuotykiais, finansiškai jis nėra itin naudingas. Jei iš anksto išsirinksite viešbutį, kuriame apsistosite – sutaupysite nemažą sumą pinigų. Ir jei tai darysite ne paskutinę naktį, prieš pat išvykstant, turėsite daugiau laiko geriausio pasiūlymo paieškoms. Taip už mažesnę kainą galite atrasti itin puikių vietų.

Impulsyvūs pirkiniai

Suprantama, kad atostogaujant, norisi sau leisti pirkti viską, ko tik norisi: nusipirkti įvairiausių naujų daiktų, suvenyrų sau bei artimiesiems. Tačiau prieš pirkdami, vis dėlto sustokite akimirkai ir pagalvokite ar tikrai perkamas daiktas jums reikalingas. Taip pat, ar jis tilps į jūsų bagažą, ar iš viso jį naudosite ar tiesiog pasiduodate akimirkos impulsui. Pavyzdžiui, nėra verta pirkti tokius pačius daiktus, kokius galima nusipirkti ir Lietuvoje, ypač jei jų kaina panaši. Grįžę namo, galėsite geriau įvertinti ar jis toks reikalingas ir jei vis dar norėsite – galėsite nusipirkti. Lygiai taip pat su suvenyrais. Vietoje to, kad artimiesiems privežtumėte įvairių statulėlių, molinių suvenyrų, kurie tik rinks dulkes namuose,  nupirkite kokiu tradicinių skanėstų, su tos šalies atributika. Tai bus kur kas geresnė ir naudingesnė dovana.

Impulsyvūs pirkiniai

Svarbiausia visus finansinius reikalus susitvarkyti bei visus galimus klausimus išsiaiškinti dar prieš išvykstant. Tada kelionė bus ramesnė, išleisite mažiau pinigų, o grįžus, neteks taip stipriai susiveržti diržų.

Naujausi įrašai